facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-05-25
 

Ola Rudzińska: Niesamowity start w Edynburgu!

Intrygująca arena wspinaczkowa w Edynburgu, leżąca w nieczynnym kamieniołomie jest szczęśliwa dla Polaków. Z zeszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów biało-czerwoni przywieźli trzy medale. Podczas tegorocznego Pucharu Europy Juniorów Ola Rudzińska pobiegła fenomenalnie zdobywając oczywiście pierwsze miejsce.

Młoda Lublinianka nieco pechowo rozpoczęła tegoroczne starty – odpadła od ściany w trakcie zawodów Pucharu Polski odbywających się w rodzinnym mieście. Potem jednak nadeszła rehabilitacja podczas tarnowskiej edycji PEJ, a następnie w Edynburgu.


Zawody w stolicy Szkocji odbywały się na homologowanej ścianie do bicia rekordów – tzw. standardzie. Już w eliminacjach Ola Rudzińska pobiegła rewelacyjnie wykrĘcając czas10.49 . Dopiero jednak w finale pokazała, na co naprawdę ją stać. W wygranym pojedynku uzyskała 10.31 sekundy. Taki czas oznaczałby, że zawodniczka Skarpy Lublin jest najszybszą Polką po Edycie Ropek – pobijając rekordy życiowe dobrze dysponowanych w tym roku: Klaudii Buczek (Tarnovia) oraz koleżanki klubowej Moniki Prokopiuk. Niestety uznany został protest złożony przez ekipę francuską, a dotyczący rzekomo złej pracy asekuranta, w wyniku której zawodniczka trójkolorowych chwyciła podczas biegu linę... Tym samym bieg finałowy musiał zostać powtórzony. Oficjalnym zatem wynikiem Oli w finale będzie 10.77 – i tak rewelacyjne!


Widać, że Ola jest świetnie dysponowana – czy zatem postara się wydrzeć koronę Mistrzyni Polski Edycie Ropek już w najbliższy weekend???


Rafał Hałasa (Skarpa Lublin) zajął 3 miejsce w słabo jednak obsadzonej kategorii juniorów. Maciej Styła (Skarpa Lublin) był 4, a zarazem ostatni. Wśród młodzieżowców Hubert Styła (Skarpa Lublin) osiągnął podobny wynik do brata, przy takiej samej konkurencji. Karina Mirosław (Skarpa Lublin) wypadła podobnie jak wspomniani wyżej bracia. Jedyny startujący w konkurencji prowadzenia Piotr Schab (Korona Kraków) zajął 15 miejsce.


Komplet wyników na stronie IFSC.

(tm)
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-01-15
HYDEPARK
 

Leszek Cichy - "Gdyby to nie był Everest..."

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-01-10
HYDEPARK
 

„Rozmowy o Evereście”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-12-24
HYDEPARK
 

Życzenia świąteczne dla czytelników GÓR

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-12-23
HYDEPARK
 

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com