facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-04
 

Odyseja nepalska 2067, czyli...(17 listopada, Warszawa)

Studencki Klub Górski zaprasza na kolejne slajdowiska. W najbliższą środę pokaz "Odyseja nepalska 2067, czyli śniadanie wielkanocne na 5 tysiącach metrów" zaprezentują Jaga Przewłocka i Łukasz Chojecki.
Kiedy: środa 17.11.2010; godz. 20.15
Gdzie: Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)

Jadąc na wiosnę do Nepalu, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Bo po kilkunastu dniach wędrówki wokół Annapurny, po porankach z widokiem na ośmiotysięczniki i po mroźnych wieczorach spędzanych na rozmowach jak najbliżej pieca – zeszliśmy na dół, gdzie razem z tłumami mieszkańców Doliny Katmandu powitaliśmy Nowy Rok 2067.
 

Wcześniej mieliśmy raczej jednak wrażenie podróży w przeszłość, nie w przyszłość – idąc przez kamienne wioski, w których czas zatrzymał się setki lat wcześniej; spotykając Nepalczyków wypasających jaki tak samo jak ich dziadkowie; mijając świątynie wybudowane dziesiątki, a czasem setki lat wcześniej.
 
Teraz, z powrotem w 2010 roku, najlepiej pamiętamy dwa kontrastujące wrażenia: zupełną ciszę, spokój i majestat Himalajów oraz zaskakujący po tej ciszy gwar miast: kramiki, uliczki, motory, tłumy, kolory, zapachy...
 
I te właśnie nastroje chcemy pokazać na naszych zdjęciach.

Zapraszamy! Wstęp Wolny!


Źródło: www.skg.uw.edu.pl/slajdowiska
 Odyseja nepalska 2067
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com