facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-08
 

Odyseja andyjska rozpoczęta

Odyseja andyjska to stworzony przez Piotra Kłosowicza projekt samotnej wyprawy przez najwyższe partie gór Ameryki Południowej.
Plan wyprawy oparty jest o szerszą ideę podróży bez zewnętrznego wsparcia, realizowanej wyłącznie przy pomocy siły własnych mięśni, łączącej w logiczny sposób kolejne cele działalności górskiej.

Wyprawa łączy w sobie kilka poważnych samodzielnych celów eksploracyjno-sportowych:

 - Zdobycie Aconcagui (6962 m n.p.m.) – najwyższego szczytu andyjskiego wprost z poziomu morza. 
 - Zdobycie pięciu najwyższych szczytów andyjskich (Aconcagua, Ojos del Salado, Pissis, Bonete Chico, Tres Cruces) podczas jednej wyprawy. Być może uda się także zrealizować kilka pierwszych polskich wejść na sześciotysięczniki w rejonie Puna de Atacama.  
 - Rowerową podróż przez Amerykę Południową. Pomiędzy rejonami górskimi zamierzam przemieszczać się na rowerze. Znaczna część trasy przebiegać będzie po pustynnym obszarze płaskowyżu zwanego Puna de Atacama. Jest to jedno z najwyżej położonych, dostępnych na rowerze miejsc na naszej planecie.   

Akcja górska rozpocznie się w lutym, pod koniec południowoamerykańskiego lata. Pierwszym celem po aklimatyzacji w rejonie granicy chilijsko–argentyńskiej będzie Aconcagua zdobywana od brzegów Oceanu Spokojnego, następnie z nadejściem andyjskiej jesieni przemieszczę się na północ w rejon Puna de Atacama, gdzie położone są pozostałe cele górskie wyjazdu. Czas trwania ekspedycji szacowany jest na ok. 3 miesiące.

Relacje można śledzić na stronie poświęconej wyprawie

Źródło: http://andy.raidteam.pl/#

 fot. http://andy.raidteam.pl/#
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com