facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-14
 

Odkryj Beskid Wyspowy - Lubogoszcz

Organizatorzy: Miasto Mszana Dolna

                         Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej

                        

9.00 wyjście na trasę z Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej /szlak zielony/ 

 

Lubogoszcz /szczyt/

 

11.00 – Msza Św. Polowa na szczycie Lubogoszczy przy Krzyżu Wędrowca - ks. Jerzy Raźny, proboszcz Parafii pw. Św. Michała w Mszanie Dolnej, oprawa muzyczna - Orkiestra OSP Mszana Dolna, Zespół Regionalny „Olszowianie” z Olszówki, wspólna fotografia

 

12.00 przejście do schroniska Baza Lubogoszcz /szlak czarny/

 

Baza Lubogoszcz

 

13.00 – koncerty i występy zespołu C-Dur oraz zespołów regionalnych z Beskidu Wyspowego  

 

14.00 – konkursy wiedzy o Beskidzie Wyspowym, wybór najmłodszego i najstarszego turysty, najmilszą i najmilszego Lubogoszczy, z najdalszego zakątka Polski i Świata, konkursy i sztafety rodzinne, poczęstunek żurkiem z Lubogoszczy, pamiątkowe znaczki i stemple, kiermasz miodu i produktów pszczelich

 

17.00 powrót do Mszany Dolnej /szlak czerwony/

 

Spotkanie na Lubogoszczy rozpoczyna szóstą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, największej imprezy turystycznej w Polsce organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego /18 Gmin z 5 powiatów Małopolski/  

 

Udział dla uczestników jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki lub na szczyt Lubogoszczy.

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl  





W RAMACH CYKLU ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2015 ODBĘDZIE SIĘ KILKANAŚCIE IMPREZ

www.odkryjbeskidwyspowy.pl

 

 

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

 

1 maja 2015 – Tour Mszana Dolna – trekking dla odważnych 

Schronisko „Baza Lubogoszcz” /zbiórka/ - Szczebel  szlak  czarny – Przełęcz Glisne szlak zielony – Luboń Wielki szlak czerwony – Raba Niżna szlak czerwony i zielony – Potaczkowa bez szlaku – Adamczykowa – szlak czarny – Mszana Dolna -szlak żółty – Wsołowa – Czarny Dział – bez szlaku i szlak czerwony – Kasina Wielka – Lubogoszcz – szlak czerwony i czarny – schronisko Baza Lubogoszcz   

 

2 maja 2015 – Festiwal Smaku – Łukowica 

 

6 maja 2015 – II Rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” – Ćwilin

 

14 czerwca 2015  - Lubogoszcz  

Mszana Dolna /zbiórka Park Miejski /godz.9.00 szlak czerwony – Lubogoszcz –szlak czerwony i czarny schronisko Baza Lubogoszcz – Mszana Dolna szlak czerwony

 

19-21  czerwca 2015 Weekend za pół ceny  

 

20 czerwca  2015 – Ćwilin /sobota wędrówka nocna/

Wilczyce /zbiórka Pietrzki godz. 21.00/ - bez szlaku droga różańcowa – Ćwilin – bez szlaku Wilczyce 

 

21 czerwca  2015  – Księża Góra  

Przenosza / zbiórka k/piekarni / godz.9.00 inauguracja nowego szlaku  szlak zielony  - Ciecień  -szlak niebieski  Księża Góra - szlak zielony Wiśniowa 

 

28 czerwca 2015 – Modyń 

Zbludza /zbiórka przystanek PKS/ godz.9.00 szlak niebieski Modyń – szlak żółty Łącko         

 

4 – 26 lipca  2015 – Festiwal /Tydzień/  Kultury Beskidu Wyspowego

 

4 lipca  Dobra  /Park przy Urzędzie Gminy/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

5 lipca  Żegocina  /Plac przy GS/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

11 lipca Limanowa  / Park Miejski/

Program ramowy:

 

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

12 lipca Tenczyn / plac przy Stadionie Sportowym/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

18 lipca Raciechowice  /plac przy Urzędzie Gminy/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

19 lipca  Słopnice  /plac przy Urzędzie Gminy /

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

25 lipca Kamienica /Plac nad Kamienicą/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

26 lipca Sadek – Kostrza / stadion sportowy w Sadku/

Program ramowy:

          - godz.17.00 – 22.00      - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych,  wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna .

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje , muzyka, tańce , wyroby i produkty regionalne pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy   Białych Górali, Lachów, Kliszczaków , Podhalan i Zagórzan .

 

 

4 lipca 2015 – Luboń Wielki / sobota wędrówka nocna/

Rabka Zaryte - Ośrodek SKI Polczakówka / zbiórka godz.21.00/  - szlak zielony  – Luboń Wielki – szlak zielony Rabka Zaryte   

 

5 lipca  2015 – Śnieżnica 

Dobra /zbiórka k/Urzędu Gminy/godz.9.00 inauguracja nowego szlaku - szlak zielony - Śnieżnica –  szlak niebieski i zielony –  Kasina Wielka PKP - o godzinie 14.00 spotkanie na Stacji PKP w Kasinie Wielkiej połączone z biciem rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”

 

 

 

12  lipca 2015 – Kamionna 

Laskowa  /zbiórka Przełęcz Widoma/ godz.9.00 /  szlak niebieski - Kamionna – szlak żółty Żegocina  

 

19 lipca  2015 – Łyżka

Łukowica /zbiórka k/ kościoła godz.9.00 – szlak zielony – Pępówka – Łyżka – szlak czarny – Przyszowa  

 

26 lipca 2015 Kostrza   

Jodłownik /zbiórka koło Urzędu Gminy/ godz.9.00 szlak zielony – Kostrza – bez szlaku Sadek 

 

1 sierpnia 2015 Potaczkowa /sobota wędrówka nocna/

Niedźwiedź /zbiórka k/Urzędu Gminy godz.21.00 / bez szlaku i szlak zielony/ - Potaczkowa – szlak zielony i bez szlaku - Niedźwiedź  

 

2 sierpnia 2015 – Szczebel 

Tenczyn /zbiórka przy szkole/godz.9.00 inauguracja nowego szlaku  – Szczebel – szlak czarny Lubień 

 

9 sierpnia 2015 – Jasień 

Kamienica / zbiórka przy Urzędzie Gminy / godz.9.00 inauguracja nowego szlaku   - Szczawa -  szlak niebieski i żółty – Jasień – szlak zielony Polana Wały - Szczawa Białe

 

16 sierpnia 2015 – Łopień  

Dobra / zbiórka przy Urzędzie Gminy /godz.9.00  szlak zielony – Łopień – Hala Jaworze – szlak czarny Tymbark 

 

23 sierpnia 2015 – Jaworz 

Pisarzowa  /zbiórka na Stacji PKP/ godz.9.00 szlak zielony – Sałasz – szlak niebieski Jaworz – szlak niebieski Babia Góra – szlak żółty – Męcina   

 

30 sierpnia  2015 – Mogielica 

Słopnice /zbiórka przy Zespole Szkół/ godz.9.00 szlak I Pułku Strzelców Podhalańskich AK – Mogielica szlak niebieski – Jurków  

 

6 września 2015 – Miejska Góra  

Limanowa /zbiórka Rynek / – szlak niebieski i żółtygodz.9.00 - Miejska Góra – szlak niebieski Limanowa

 

12-13 września 2015 roku – Limanowa

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej – amfiteatr w Parku Miejskim w Limanowej

 

13 września 2015 – V Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” – Wiśniowa 

 

27 września 2015 – X Święto Jabłka i Gruszki - Czasław

 

 

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00 i Ćwilina, Lubonia Wielkiego, Potaczkowej wyjście nocne o godz. 21.00 / bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. 

Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl 





Wykaz ośrodków udzielających 20% bonifikaty dla turystów 

Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy” 

 

Gmina Jodłownik

  1. Centrum Turystyczne Ziemi Szczyrzyckiej w Szczyrzycu, 34-623 Szczyrzyc nr 195 – Informacja Turystyczna
  2. Pensjonat „Kostrza” w Jodłowniku, 34-620 Jodłownik nr 236, tel./fax. 18 334 03 35 wew.40, tel. kom. 602 131 372, e-mail: biuro@kostrza.com.pl
  3. Gospodarstwo Agroturystyczne „Koziarnia”, Jadwiga i Marcin Lorek, 34-623 Szczyrzyc, Pogorzany nr 221, tel. 18 332 03 50, tel. kom. 606 765 967, e-mail: biuro@ekoagro.pl

Gmina Limanowa

  1. Gospodarstwo Agroturystyczne, Rafał Wątroba, 34-600 Limanowa, Młynne 146, tel. 18 337 62 28
  2. Gospodarstwo Agroturystyczne „Nad Stawem”, Anna Śliwa, 34-600 Limanowa, Sowliny 301, tel. 508 518 795, e-mail: kontakt@staw.limanowa.pl, www.staw.limanowa.pl 
  3. Gospodarstwo Agroturystyczne „U Krystyny”, Krystyna Kurczab, 34-600 Limanowa, Sowliny 64, tel. 18 337 36 18, kom. 500 280 764, e-mail: u.krystyny@interia.pl, www.ukrystyny.limanowa.pl 
  4. Gospodarstwo Agroturystyczne „Kowalówka”, Renata i Jacek Duda, 34-652 Nowe Rybie nr 143, tel. 601 513 560, e-mail: kowalowka@kowalowka.eu, www.kowalowka.eu 
  5. Gospodarstwo Agroturystyczne „Tipi-Camp”, Tomasz Tokarczyk, 34-654 Męcina nr 675, tel. 509 163 989, e-mail: jagpit@tlen.pl, www.tipi-camp.pl 
  6. Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Sośliną”, 34-654 Męcina nr 354, tel. 501 620 955, e-mail: podsoslina@gmail.com, www.soslina.pl 
  7. Gospodarstwo Agroturystyczne, Kazimiera Piwowar, 34-654 Męcina nr 236, tel. 18 332 70 71

Gmina Lubień

  1. Ośrodek „Lubień”, 32-433 Lubień, tel. 18 26 82 408, tel. kom. 600 464 009, e-mail: rmorawiec@prof-us.com.pl, www.gorskiezacisze.pl 

Gmina Mszana Dolna 

  1. Baza szkoleniowo-wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Maria Grzęda, 34-734 Kasinka Mała, tel. 18 33 13 001, tel./fax. 18 33 38 093, e-mail: lubogoszcz@mszana.pl, www.lubogoszcz.pl

Miasto Mszana Dolna 

  1. Pensjonat „Słoneczko”, Lucyna Zając, 34-730 Mszana Dolna ul. Stawowa 35, tel. 18 33 10 199, e-mail: sloneczko@kwi.pl , sloneczko35@poczta.onet.pl , www.sloczneczko.kwi.pl , www.sloneczko-md.pl
  2. Willa „Skalna Grota”, Elżbieta Bielska, 34-730 Mszana Dolna ul. Tolińskiego 23, tel. 18 33 12 463, e-mail: biuro@skalnagrota.pl , www.skalnagrota.pl 

Gmina Rabka-Zdrój

  1. Pensjonat „Prezydent”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Na Banię 16a, tel. 18 26 76 733, e-mail: recepcja@pensjonatprezydent.eu, www.pensjonatprezydent.eu
  2. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Exploris”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Sądecka 62, tel. 18 26 91 100, e-mail: rabka@exploris.pl, www.exploris.pl 
  3. Willa „Jota”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Leśna 26, tel. kom. 608 446 387, e-mail: info@bit-bort.com.pl, www.bitbort.rabka-net.pl 
  4. Willa „Zaryte”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Zaryte 25, tel. 18 26 84 143, tel. kom. 600 464 009, e-mail: rmorawiec@prof-us.com.pl, www.gorskiezacisze.pl 
  5. Dom Wczasowy „Anna”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Nowy Świat 27, tel. 18 26 77 477, e-mail: rabkanna@gmail.com, www.annarabka.pl 
  6. Dom Wczasowy „Karabela”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Zaryte 14, tel. 18 26 84 132, tel. kom. 509 668 505, e-mail: dw.rabka@karabela.com.pl, www.dw.karabela.com.pl 
  7. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy „Betania”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Cicha 14, tel. 18 26 77 685, e-mail: betania.dom.rek.wypocz@wp.pl, www.betania.kielce.opoka.org.pl 
  8. Pokoje gościnne „Pod Maciejową Handzel”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Poniatowskiego 276b, tel. kom. 604 158 512, e-mail: kasia72@onet.pl
  9. Pokoje gościnne „U Łucji”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Słoneczna 9a, tel. 18 26 79 698, tel. kom. 883 606 239, e-mail: recepcja@ulucji.pl, www.pdwr.pl 
  10. Pokoje gościnne „Trzy Koty”, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Tetmajera 21b, tel. 609 10 77 88, e-mail: comput@kki-bci.pl, www.trzykoty.pl 
  11. Gospodarstwo agroturystyczne „Agroturystyka u Kasi”, 34-700 Ponice nr 141a, tel. 18 26 85 136, e-mail: asia.pukalska@gmail.com, www.agroturystykaukasi.pl 
  12. Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali, Chata Artystycznych Przygód, Mira Kubiak, 34-700 Rabka-Zdrój ul. Sądecka 4, tel. 792 222 925, kontakt@muzeum-zbojnikow.pl , www.muzeum-zbojnikow.pl , www.facebook.pl/MuzeumZbojnikow

Gmina Raciechowice

  1. Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Tuszyną”, Franciszek Śmigla, 32-415 Raciechowice, Czasław nr 171, tel. 12 27 15 435
  2. Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Gruszą”, Michał Murzyn, 32-414 Gruszów nr 211, tel. kom. 888 479 105, e-mail: michal.murzyn@poczta.onet.pl, www.michal_murzyn.republika.pl 
  3. Pensjonat „Kwapinka”, 32-415 Raciechowice, Kwapinka nr 65, tel. 12 37 22 223, tel. kom. 885 010 191, e-mail: biuro@spoldzielnia-przystan.pl 

Gmina Tymbark

  1. Gospodarstwo Agroturystyczne „Tęczowa Zagroda”, Władysław Dyduła, 34-650 Tymbark nr 71, tel. 18 33 25 372, tel. kom. 668 177 880, e-mail: biuro@tz.limanowa.pl , www.tz.limanowa.pl , www.dydula.pl
  2. Gospodarstwo Agroturystyczne, Janina Pazdan, 34-650 Tymbark nr 304, tel. 18 33 25 574, tel. kom. 788 630 630
  3. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Internacie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, 34-650 Tymbark nr 348, tel. 18 33 25 282 – okres wakacji



KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-05-25
WYDARZENIA
 

Holimedica na Integrowaniu przez Wspinanie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2018-05-20
WYDARZENIA
 

Strefa Kultury Górskiej na 9. WTK – aktualności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-19
WYDARZENIA
 

KIERAT 2018 – koniec zapisów!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com