facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-09-22
 

Od biegania po jogę

Tatrzański Festiwal Biegowy.


W najbliższy weekend do Zakopanego przyjadą miłośnicy biegów górskich z całej Polski na Tatrzański Festiwal Biegowy. W ramach wydarzenia odbędą się 2 biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Ale organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla zawodników. W sobotę 27 września podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego w Parku Miejskim w Zakopanem stanie namiot. Będzie można wziąć udział w warsztatach - w programie m.in. joga dla biegaczy, zajęcia pilates i Body4U, fizjoterapia dla biegaczy, masaże dla zawodników, a także inne atrakcje dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia!Każdy, komu bliskie jest bieganie, jak również inne dyscypliny sportu, wie, że oprócz samego wysiłku równie ważne jest zadbanie o ciało i ducha poprzez odpowiednią dietę, rozciąganie, a także  aktywności i czynności, takie jak joga, pilates, masaże. Warto także wspomóc mięśnie i stawy stosując tzw. kinesiotaping. Głównym punktem programu Podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego  będą zawody: Ultramaraton Tatrzański na Wołowiec (sobota, 27 września) oraz Tatrzańska Dziesiątka (niedziela 28 września). Ale dodatkowo 27 września w sobotę  w Parku Miejskim będzie można wziąć udział w warsztatach zdrowego stylu życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w warsztatach. 

 
Program warsztatów

SOBOTA
16.00 - 16.30 PILAYOGA dla biegaczy - autorskie zajęcia Body4U, kompilacja jogi i pilates, specjalnie dla biegaczy.

17.00  - 18.00 FIZJOTERAPIA DLA BIEGACZY - z czego możesz korzystać na co dzień, a
jeszcze tego nie wiesz.

14.00 - 18.00
- masaże dla finisher'ów 3/5 m
- kinesiotaping dla biegaczy
- konsultacje i porady fizjoterapeutyczne w godzinach imprezy biegowej 


Stanowisko będą obsługiwali czterej fizjoterapeuci, w tym dwoje pracowników akademickich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jedna osoba do promocji. Na stoisku będą dostępne ulotki informacyjne o zakresie usług  (fizjoterapia, zajęcia ruchowe, pozostałe), wizytówki oraz kupony zniżkowe na wizyty i karnety zajęciowe. Stoisko będzie oznaczone banerem. Opcjonalnie - wyświetlana w tle prezentacja (krótkie filmiki body4U) z  zakresu fizjoterapii biegaczy, treningu funkcjonalnego i kinesiotapingu.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Jachacz-Łopata (Body4U-Fizjoterapia) - mgr fizjoterapii, asystent i doktorantka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, instruktor jogi i pilates oraz pasjonatka górskich aktywności w terenie, od biegania po zdobywanie wysokości. realizuje motto „Life is motion”. Poza ofertą rehabilitacji i terapii manualnej oraz edukacji w tym zakresie, promuje świadomy ruch w ramach zajęć pilates, jogi oraz autorskiej formy PILAYOGA, a także przygotowuje do sportów w terenie.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com