facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-25
 

Obóz biegowy Ilyi Markova

Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się 7-dniowy obóz biegowy pod kierunkiem profesjonalnego trenera, Ilyi Markova. Będzie to niepowtarzalna okazja dla amatorów biegania poznania zaawansowanych metod treningowych, dzięki którym szybko można osiągnąć wymierne rezultaty związane z poprawą techniki biegowej, uzyskaniem lepszych czasów oraz pokonywaniem dłuższych dystansów.

Ilya Markov, urodzony na Uralu w Rosji, absolwent AWF w Jekaterinburgu, od 2007 roku mieszka w Polsce. Jest utytułowanym zawodnikiem i doświadczonym trenerem. W 1996 r. został wicemistrzem olimpijskim w Atlancie w chodzie sportowym na 20 km, zdobył także tytuł Mistrza Świata (Sewilla - 1999) oraz Europy (Budapeszt - 1998). W latach 2009-2013 był trenerem polskiej kadry w chodzie sportowym oraz trenerem-asystentem rekordzisty Polski w maratonie, Henryka Szosta (2013).

„Leonid Szwecow, trener Henryka Szosta, poprosił mnie o pomoc w realizacji jego planów treningowych. Ciekawe podczas tej pracy było dla mnie porównanie przygotowania maratończyków i chodziarzy, dzięki czemu przekonałem się, że nie ma w tym aż tak dużej różnicy, a nawet trening maratoński jest bardziej przewidywalny" - przyznaje Markov.Ilya Markov z grupą biegaczy podczas treningu.
Fot. arch. www.trenujzmistrzem.com.plW 2013 r. Ilya Markov rozpoczął trenowanie biegaczy-amatorów, co - jak często podkreśla - daje mu bardzo dużo satysfakcji: „Lubię patrzeć, jak osoby, które trenuję, okrywają dla siebie pewne aspekty, o których wcześniej nie miały pojęcia."

Biegacze trenujący obecnie z Ilyą Markovem podkreślają jego profesjonalizm i fachowe podejście do pracy trenera oraz cenią kreatywność w doborze ćwiczeń i ustalaniu planów treningowych. Jak twierdzą, żadne ich pytanie dotyczące treningu, techniki biegania, sposobu przygotowywania się, a także sprzętu nie pozostaje bez odpowiedzi. Z drugiej strony Ilya Markov ujmuje niezwykłą osobowością i charakterem, który przyciąga jak magnes. To człowiek, który swoją wiedzą, uśmiechem i skromnością przekona każdego amatora do ponad normalnego wysiłku w czasie zajęć treningowych. Doskonale kojarzy indywidualne ograniczenia, problemy i chwilowe słabości każdego z uczestników treningu i dostosowuje akcenty treningowe do tych uwarunkowań. Ma dużo cierpliwości i potrafi motywować do pracy, w którą wkłada całe swoje serce.

Trening biegowy to nie tylko bieganie... Ćwiczenia rozciągające z Ilyą Markovem.
Fot. arch. www.trenujzmistrzem.com.plOrganizowany w dniach 28.04 – 4.05.2014 r. obóz biegowy wzorowany jest na profesjonalnych zgrupowaniach sportowych, dostosowany jednak do możliwości amatorów. Efektywnej pracy będzie sprzyjać kameralna atmosfera oraz ograniczona ilość uczestników. Odbędzie się w atrakcyjnym ośrodku szkoleniowym w Ulanowe, w którym trenuje polska kadra chodziarzy. Podczas obozu zostaną przeprowadzone indywidualne badania wydolnościowe. Ciekawym i ważnym uzupełnienie treningu biegowego będą zajęcia z jogi prowadzone przez Małgorzatę Markov, dyplomowaną instruktorkę jogi.

„Moje życiowe doświadczenie dodaje mi pewności, że przy wykorzystaniu odpowiednich metod i po podjęciu właściwych decyzji każdy może osiągnąć taki cel, jaki sobie wyznaczy. Bardzo chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i intuicją z innymi" – zachęca do udziału w obozie Ilya Markov.

Informacje o obozie biegowo-jogowym można znaleźć na stronie:
www.trenujzmistrzem.com.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com