facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-10
 

Oblicza Gobi (12 lutego, Rzeszów)

Zapraszamy na spotkanie z grupą wyprawową 40+. Tym razem będzie to ekscytująca, pełna przygód wyprawa na Syberię i do Mongolii.
Przejedziemy przeszło 7 tys. km koleją transsyberyjską. Zwiedzimy ogromne syberyjskie miasto, święte miejsca szamanizmu, jakim jest wyspa Olchon na jeziorze Bajkał. Będziemy w dacanie buddyjskim i w typowych zagrodach syberyjskich Buriatów.
W Mongolii zobaczymy, jak żyją koczownicy na pustyni, poznamy  ich zwyczaje i posmakujemy typowej kuchni mongolskich pasterzy. Po bezdrożach pustyni Gobi przejedziemy przeszło 2,5 tys. km. Poznamy oblicza niegościnnej pustyni, jej odmiany i bardzo trudne warunki życia nomadów. Dotrzemy do jej złotej części i będziemy chodzić po górach pustyni (nie tylko z piachu).
Odwiedzimy najwyższe partie Ałtaju Gobijskiego (prawie 4 tys. m n.p.m.) i jego kolorowe doliny z urzekającą nieskażoną przyrodą. W drodze powrotnej będziemy  przemierzać rozległe doliny rzek w środkowej część Mongolii w poszukiwaniu śladów wielkiej armii Dzingis-Chana. Odwiedzimy dawną stolicę cesarstwa i poszukamy tego, co pozostało po jej świetności. Zobaczymy również, jak wygląda życie codzienne w stolicy Mongolii z wszystkimi jego odcieniami.

Termin: 12.02.2009 - czwartek
Godzina: 19:30
Miejsce: Kulturalna Piwnica YES, ul. Reformacka 4, Rzeszów

Wstęp wolny

Organizatorami są: Galicyjskie Stowarzyszenie Edukacyjne GATE, YES Adventure Club, Szkoła YES oraz Rzeszowski Klub Wysokogórski.

Źródło: www.rkw.org.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com