facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-10
 

Oblicza Gobi (12 lutego, Rzeszów)

Zapraszamy na spotkanie z grupą wyprawową 40+. Tym razem będzie to ekscytująca, pełna przygód wyprawa na Syberię i do Mongolii.
Przejedziemy przeszło 7 tys. km koleją transsyberyjską. Zwiedzimy ogromne syberyjskie miasto, święte miejsca szamanizmu, jakim jest wyspa Olchon na jeziorze Bajkał. Będziemy w dacanie buddyjskim i w typowych zagrodach syberyjskich Buriatów.
W Mongolii zobaczymy, jak żyją koczownicy na pustyni, poznamy  ich zwyczaje i posmakujemy typowej kuchni mongolskich pasterzy. Po bezdrożach pustyni Gobi przejedziemy przeszło 2,5 tys. km. Poznamy oblicza niegościnnej pustyni, jej odmiany i bardzo trudne warunki życia nomadów. Dotrzemy do jej złotej części i będziemy chodzić po górach pustyni (nie tylko z piachu).
Odwiedzimy najwyższe partie Ałtaju Gobijskiego (prawie 4 tys. m n.p.m.) i jego kolorowe doliny z urzekającą nieskażoną przyrodą. W drodze powrotnej będziemy  przemierzać rozległe doliny rzek w środkowej część Mongolii w poszukiwaniu śladów wielkiej armii Dzingis-Chana. Odwiedzimy dawną stolicę cesarstwa i poszukamy tego, co pozostało po jej świetności. Zobaczymy również, jak wygląda życie codzienne w stolicy Mongolii z wszystkimi jego odcieniami.

Termin: 12.02.2009 - czwartek
Godzina: 19:30
Miejsce: Kulturalna Piwnica YES, ul. Reformacka 4, Rzeszów

Wstęp wolny

Organizatorami są: Galicyjskie Stowarzyszenie Edukacyjne GATE, YES Adventure Club, Szkoła YES oraz Rzeszowski Klub Wysokogórski.

Źródło: www.rkw.org.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com