facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-17
 

Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania można ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia 2013 r.
Trasa pozostaje bez zmian - z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70 km i 5000 m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było…

Limit na przebiegnięcie trasy wynosi 17 h, a w zawodach mogą wystartować tylko osoby, które przebiegły bieg górski na minimalnym dystansie 25 km lub bieg na orientację (także w górach) 40 km. Każdy zawodnik musi nieść ze sobą wyposażenie obowiązkowe, m.in. folię NRC, czołówkę czy bandaż elastyczny, a na trasie będzie miał dostęp tylko do dwóch punktów odżywczych z napojami i przekąskami (Schroniska na Hali Ornak i Murowaniec). Aby zapobiec przedłużeniu się zawodów do nocy, w trzech punktach ustanowiono limity czasowe, po których przekroczeniu nie można kontynuować biegu. Ci, którzy przybiegną na metę, zostaną uhonorowani medalami i koszulkami „finiszera”.


Start zawodów nastąpi między 4 a 4.30 rano w czterech grupach 50-osobowych na terenie Wspólnoty 8 Wsi. Wiosną przygotowane zostaną informacje dla kibiców - w które miejsca na szlaku zalecane jest wyjście i o której godzinie. Przypominamy, że na terenie TPN nie wolno przebywać po zmroku. Wkrótce także rozpocznie się nabór wolontariuszy i organizatorzy mają nadzieję, że znajdzie się wśród nich wielu biegaczy z całej Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zawodach.


Opiekę medialną nad zawodami objęły portale Bieganie.pl i Trail.pl oraz redakcja Teleexpressu, a sponsorem generalnym biegu jest Lotto. W trakcie trwania zawodów w Internecie będzie dostępna mapa trasy, na której na żywo będzie można śledzić pozycję kilkunastu wybranych zawodników i zawodniczek. Dzięki nadajnikom GPS przebieg ich trasy będzie widoczny także dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Zakopanego .

Zawody odbędą  się przy współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia w Tatrach. Więcej informacji na stronie www.graniatatr.pl

Tekst: Monika Strojny
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com