facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-01-03
 

Nowy rok, nowe możliwości, nowe postanowienia i nowy sezon skialpinistyczny

Za oknami aura mało zimowa, lecz mimo to z początkiem stycznia stratuje w naszym kraju sezon skialpinistyczny. Puchar Polski od kilku już sezonów ma dwa oblicza – rekreacyjne oraz sportowe.
Początkujący, chcący spróbować swoich sił w zawodach, mogą wystartować w Pucharze Polski Amatorów, na który w sezonie 2013 składa się 9 edycji rozgrywanych w różnych grupach górskich w Polsce. Natomiast zawodnicy już bardziej doświadczeni w Pucharze Polski PZA, który w zbliżającym się sezonie liczy 5 startów.

PP Amatorów ma formułę otwartą, aby móc startować w  PP PZA konieczne jest członkostwo w klubie zrzeszonym w Polskim Związku Alpinizmu oraz zaświadczenie od lekarza medycyny sportowej o braku przeciwwskazań do startów w zawodach skialpinistycznych.

Pierwszą tegoroczną  edycją jest organizowany już po raz szósty przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR wieczorny „speed race” o Puchar Czantorii. Zawody zaplanowano na 12 stycznia i jeśli tylko „królowa śniegu” nie zrobi jakiegoś psikusa, to właśnie tą imprezą miłośnicy skialpinizmu w Polsce rozpoczną pucharowe zmagania.


Więcej informacji na:

http://www.pza.org.pl

http://www.kandahar.pl
http://www.skialp.bgtimesport.pl

Tekst: 
Marcin Zwoliński
Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego PZA
Klub Skialpinistyczny KANDAHAR

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com