szukaj

Nasz kanał RSS
2015-03-10

Nowy rekord trasy i sukces Polaka podczas The North Face Transgrancanaria

Silny wiatr wiejący znad Sahary oraz duże różnice temperatur towarzyszyły biegaczom biorącym udział w zakończonych w ubiegły weekend zawodach The North Face Transgrancanaria. Najszybciej 127 km trasę pokonał, mieszkający w Polsce, Litwin Gediminas Grinius. Na podium znalazł się również Tomasz Klisz, który zajął trzecie miejsce w biegu na 32 kilometry.

Startujący w ubiegły weekend w zawodach The North Face Transgrancanaria biegacze mieli niełatwe zadanie do wykonania. Musieli bowiem zmierzyć się nie tylko z mierzącą 127 kilometrów trasą, ale również z niezwykle trudnymi warunkami atmosferycznymi -  silnie wiejącym wiatrem znad Sahary, zwanym calima a także dużymi różnicami temperatur.

Niekorzystne warunki pogodowe nie były jednak przeszkodą dla, mieszkającego w Polsce, Litwina Gediminasa Griniusa, który na metę w Expomeloneras Convention Centre dotarł w imponującym czasie 14 godzin 23 minut 37 sekund, ustanawiając nowy rekord trasy. Drugi był Didrik Hermansen, który po raz pierwszy wystartował podczas zawodów o takiej trudności i prestiżu. Pokonanie dystansu The North Face Transgrancanaria zajęło mu 14 godzin 30 minut i 7 sekund. Trzecie miejsce zajął Antoine Guillon.

Tomasz Klisz w akcji...

O wielkim sukcesie może również mówić Tomasz Klisz. Polak wziął udział w 32- kilometrowym biegu. Szlak mający swój początek w Tunte i kończący się w Faro de Maspalomas pokonał w czasie 2 godzin 32 minut i 27 sekund, co zapewniło mu 3 pozycję na podium.

"To był bez wątpienia jeden z najtrudniejszych biegów w moim życiu, ale udało się - jest podium" mówił nie mogąc ukryć radości. Tomka wyprzedziła jedynie dwójka Hiszpanów Juan Jose Rodríguez oraz Daniel Navarro Hernández, zdobywcy odpowiednio pierwszego i drugiego  miejsca.

Wśród kobiet pierwsza była ubiegłoroczna zwyciężczyni Núria Picas, która tym samym potwierdziła swoją pozycję królowej biegu Transgrancanaria. Zawodniczka z Katalonii jest jedyną kobietą do tej pory, której udało się dwa razy zająć najwyższą lokatę. Druga była Francuzka Caroline Chaverot z czasem 17 godzin 16 minut i 48 sekund.

Mimo ciężkich warunków pogodowych, fantastyczna atmosfera, zacięta rywalizacja i imponujące wyniki, bez wątpienia pozostawią tylko miłe wspomnienia w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców tegorocznej edycji The North Face Transgrancanaria.