facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowy rekord na legendarnym Ultra Trail du Mont Blanc!

Tegoroczna edycja The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc bez wątpienia zostanie zapamiętana jako jedna z najbardziej emocjonujących w historii. Wyjątkowo trudne warunki, nowi zwycięzcy, pobite rekordy oraz tłumy kibiców dopingujące zawodników pomimo zmiennej pogody po raz kolejny stworzyły unikalny klimat imprezy, który już od 12 lat przyciąga do Chamonix najlepszych biegaczy z całego świata.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Francuz François d’Heane. Pokonał on 168-kilometrową trasę UTMB w czasie 20 godzin 11 minut i 44 sekund i tym samym pobił ubiegłoroczny rekord należący do Xaviera Thevenarda o 23 minuty i 13 sekund. Drugie miejsce ex quo zajęła para Tobol Castaner Bernat oraz Iker Karrera Aranburu. Partnerujący sobie niemalże na całym dystansie Hiszpanie, na mecie pojawili się w czasie 20 godzin 55 minut 42 sekund.

 


Zwyciężczyni tegorocznej klasyfokacji kobiet Rary Bosio na mecie; fot. Michel CottinDrugi rok z rzędu pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Amerykanka Rory Bosio, która z uśmiechem na twarzy, po 23 godzinach 23 minutach i 20 sekundach, przekroczyła linię mety by po krótkim relaksie, udać się na wieczorną imprezę.

„Tegoroczne zawody były o wiele bardziej wymagające niż rok temu, ale również znacznie bardziej satysfakcjonujące. Podłoże na szlaku było błotniste i przez to bardzo trudno się biegło. Jestem wykończona, ale mimo to bawiłam się podczas tych zawodów znacznie lepiej niż rok temu. To przede wszystkim zasługa kibiców. Mimo padającego deszczu było ich na trasie znacznie więcej niż rok temu. Dali mi mnóstwo energii” skomentowała swoje zwycięstwo Bosio. 

 

Drugie miejsce z czasem  24g 54m 26s zajęła Nuria Picas oraz trzecie Nathalie Mauclair z czasem 25g 47m 35s. 

 

Znakomitymi wynikami mogą się również pochwalić nasi reprezentanci. Największy sukces odniósł mieszkający na stałe w Polsce Gediminas Grinius. Litwin, pojawił się na mecie już po 21 godzinach 50 minutach 04 sekundach zajmując tym samym 5. pozycję w klasyfikacji generalnej. Bardzo wysokie 65-te miejsce zajął zaledwie 21-letni Kamil Leśniak, który ukończył bieg w czasie 28 godzin i 25 sekund.

 

Podczas tegorocznej edycji biegacze mieli szczególnie utrudnione zadanie. Ulewne deszcze, które przez kilka poprzedzających zawody dni padały w okolicach Chamonix, rozmiękczyły szlaki zmuszając część ze startujących biegaczy do wycofania się w trakcie rywalizacji. Z 2434 zawodników, którzy w piątkowe popołudnie wystartowali z Chamonix, jedynie 1578 dotarło do mety. Sztuka ta nie udała się 35% mężczyzn i 43% kobiet. Mimo doskonałego przygotowania i świetnych wyników w tym sezonie, m.in. siódme miejsce podczas The North Face TransGrandCanaria, w grupie tej znalazła się również reprezentująca Polskę Magdalena Ostrowska-Dołęgowska.

 

Choć 12. edycja The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc dobiegła końca, nie oznacza to końca emocji związanych z zawodami. Już 17 grudnia br. na stronie www.ultratrailmb.com ruszy rejestracja do udziału w biegu w 2015 roku. Potrwa ona do 6 stycznia 2015 roku.

 

The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc wyniki:

Kobiety:

1.Rory Bosio (USA) – 23:23:20

2.Nuria Picas (ES) – 24:54:26

3.Nathalie Mauclair (FR) - 25:47:35

Mężczyźni:

1.François d’Heane (FR) – 20:11:44

2.Ex æquo: Tofol  Castaner Bernat oraz  Iker  Karrera Aranburu (ES) – 20:55:42

 

Więcej informacji oraz pełne wyniki pięciu biegów The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc znaleźć można na stronach www.utmb.livetrail.net, www.facebook.com/UltraTrailMontBlanc oraz www.twitter.com/tnfutmb, a także na stronie Tomka Klisza, który przez cały czas trwania imprezy relacjonował wydarzenia z Chamonix na żywo pod adresem: www.facebook.com/HTTrunning.źródło: materiały prasowe The North Face

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com