facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-07-06
 

Nowy rekord Chaigneau w Dolomitach

Francuski biegacz zwycięża w 90-kilometrowym ultramaratonie The North Face Lavaredo Ultra Trail z czasem 9 godzin 29 minut i 51 sekund. Fernanda Maciel, koleżanka Chaigneau z teamu biegowego The North Face, zdominowała rywalizację kobiet.
W sobotę 2 lipca, we włoskiej miejscowości Auronzo di Cadore odbyła się 5 edycja biegu The North Face Lavaredo Ultra Trail. Na 90 - kilometrową  trasę o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 5300 metrów wyruszyło 506 biegaczy z 20 krajów. Od początku na czoło stawki wysunął się Sebastien Chaigneau i nie oddał prowadzenia już do końca. Na metę dotarł po 9 godzinach 29 minutach i 51 sekundach od startu i tym samym poprawił poprzedni rekord trasy o ponad półtorej godziny!

Ciesząc się  ze swojego wyniku Chaigneau powiedział:

Pierwszą część trasy pokonałem bardzo powoli w towarzysztwie Zigora Iturriety, ale po 20 kilometrach zdecydowałem się podkręcić tempo. Druga część trasy jest bardzo techniczna, pokonywałem ją w swoim tempie - nie śpieszyłem się na podbiegach i starałem się czerpać jak najwięcej przyjemności z niesamowitych widoków. Dla mnie był to wspaniały bieg i pierwszy, który dedykuję mojej nowo narodzonej córce Willow.


Z czasem 10 godzin 5 minut i 49 sekund dotarł na metę Zigor Iturrieta, kolega Chaigneau z teamu The North Face. Zajmując drugie miejsce powtórzył swój zeszłoroczny sukces. Jak przyznał Hiszpan po przekroczeniu linii mety - nie obyło się bez problemów:

Przez pierwszą część biegu zmagałem się z problemami żołądkowymi, ale po 45 kilometrach poczułem się lepiej. Podbiegi były naprawdę trudne, ale stopniowo zwiększałem tempo na odcinkach prowadzących w dół. Bardzo podobała mi się trasa - techniczna mieszanka skał i wąskich ścieżek w niesamowitym otoczeniu.

Trzeci na mecie Marco Gazzola ze Szwajcarii ukończył bieg z czasem 10 godzin, 30 minut i 6 sekund.

Wśród kobiet najszybsza okazała się być Fernanda Maciel z teamu The North Face. Brazylijka wypracowała 35 minutową przewagę nad dzielącymi drugie miejsce Alessandrą Carlini i Giovanną Cavalli z Włoch. Maciel przekroczyła metę z czasem 12 godzin 45 minut i 24 sekundy, czym zasłużyła na gromki aplauz zgromadzonych na mecie kibiców.

To był naprawdę niesamowity bieg. Widoki zapierają dech w piersiach, najpierw nagie skalne szczyty, potem lasy i jeziora. Na tej technicznej trasie starałam się zachować odpowiedni rytm i po prostu czerpać z biegu jak najwięcej przyjemności - powiedziała na mecie Maciel.

Nowością w tym roku było dopuszczenie do startu dwuosobowych sztafet. Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna De Mas & Gerardini (10 godzin, 20 minut i 24 sekundy), a wśród kobiet Gamba & Tomba (14 godzin 13 minut i 33 sekundy). W sumie w LUT wystartowało 60 drużyn.

 
 
Lavaredo Ultra Trail jest jednym z biegów kwalifikacyjnych do największej imprezy sezonu - The North Face Ultra Trail du Mont - Blanc, która odbędzie się w dniach 22 - 28 sierpnia w Chamonix we Francji. Więcej informacji na temat teamu biegowego The North Face, imprez, treningów i produktów dla biegaczy, znaleźć można na stronach:

web -  http://eu.thenorthface.com

facebook - http://www.facebook.com/thenorthface

twitter - http://twitter.com/TheNorthFaceEU

event - www.ultratrail.it

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com