facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-10-17
 

Nowości od Zamberlan w GÓRACH (251)

 W najnowszym numerze magazynu GÓRY (251) znajdziecie 15-stronnicowy katalog z nowościami firmy Zamberlan.

 

 

Od prostego szewca do producenta butów – tak w skrócie wygląda historia Giuseppe Zamberlana, który w Schio, rodzinnym mieście leżącym u stóp Dolomitów, otworzył swój zakład obuwniczy. Był rok 1929 i wyglądało na to, że Europa na dobre dźwignęła się już z wojennej zawieruchy. Czas rewolucji i zmian nie ominął przemysłu obuwniczego, który rozwijał się w małych rodzinnych manufakturach. Szukano rozwiązań pozwalających stworzyć wytrzymałe obuwie, w którym priorytetem była przyczepność - a co za tym idzie – zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom.

To w tamtym czasie niejaki Vitale Bramani, wspomagany finansowo przez oponiarskiego magnata Giovanniego Pirelliego, eksperymentował z gumowymi podeszwami, wypuszczając na rynek produkt o nazwie Vibram. Było to coś, na co czekał nie tylko ambitny Zamberlan, ale i cały świat. Kiedy pierwsze ręcznie robione egzemplarze z Vibramem zostały wyprzedane na pniu, Giuseppe wraz z żoną zainwestowali w pierwsze maszyny, zatrudnili dodatkowy personel i rozkręcili produkcję. Era skórzanych podeszew nabijanych stalowymi ćwiekami właśnie się kończyła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KIEDY DŁUGOLETNIE DOŚWIADCZENIE FIRMY PRODUKUJĄCEJ NAJWYŻSZEJ KLASY OBUWIE GÓRSKIE ŁĄCZY SIĘ Z NAJNOWSZYMI DOSTĘPNYMI MATERIAŁAMI, MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ POWSTANIA SPEKTAKULARNEGO MODELU BUTÓW - TAKIE WŁAŚNIE SĄ ZAMBERLAN PAMIR GTX® RR.


Buty niemal w całości nasycone rewolucyjnymi rozwiązaniami, które nie zawodzą oczekiwań kiedy już znajdą się na niemal pionowej, zaśnieżonej ścianie. Stworzone z potrzeby zapewnienia wspinaczom na całym świecie maksymalnie wytrzymałego buta, który sprosta najcięższym drogom prowadzącym na trudno dostępne szczyty. Jednym z charakterystycznych elementów modelu Pamir jest użycie w znacznej części cholewki zaawansowanego materiału Superfabric®. Specjalna technologia jego wykonania polega na umieszczeniu drobnych ceramicznych płytek na materiale, który zachowuje dość wysoką elastyczność. Płytki posiadają bardzo wysoką wytrzymałość zarówno na przetarcia, jak
i przecięcia, a zachowanie między nimi niewielkich odległości pozwala materiałowi na zginanie się. Otrzymano w ten sposób cholewkę, która posiada niewiarygodną wytrzymałość na uszkodzenia rakiem, czekanem czy skałą, a jednocześnie zapewniono odpowiednią pracę całej konstrukcji w momencie wykonywania kolejnych kroków. Oprócz tego zastosowanie znalazła tutaj najlepsza dostępna skóra stosowana w butach górskich - Perwanger®. Zastosowanie skomplikowanej impregnacji Hydrobloc® pozwoliło uzyskać fantastyczne właściwości użytkowe. Wszystko to zastało dopełnione najwyższej klasy membraną Gore-Tex® Insulated Comfort odpowiadającą nie tylko za zapewnienie pełnej wodoodporności, ale również za zagwarantowanie izolacji w niskich temperaturach.

 

 

 

Przypominamy: Magazyn GÓRY znajdziecie zawsze w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych Czytelników, GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-28
Tylko w GÓRACH
 

Kraków magiczny… bo wspinaczkowy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-27
Tylko w GÓRACH
 

Zimowy Broad Peak – rozmowa z ekspertem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-27
Tylko w GÓRACH
 

Jura bez kompleksów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-24
Tylko w GÓRACH
 

Zimowy Broad Peak 2013 w nowym świetle

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
Tylko w GÓRACH
 

Janówek – Świątynia D8

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com