facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-17
 

Nowość Deuter 2010, Shelter II już w sprzedaży

Deuter wprowadza na rynek multifunkcjonalną płachtę biwakową, używaną jako poncho przeciwdeszczowe, pokrowiec przeciwdeszczowy na śpiwór, jako daszek podczas noclegu na półce skalnej czy w lesie lub jako prosty namiot.
Produkt zdobył Puchar GOPR podczas targów Kielce Zima-Sport 2010. Uznanie jurorów zyskało zabezpieczenie, jakie daje Shelter II podczas uprawiania turystyki. Shelter II uznano za produkt mogący uratować ludzkie życie.

Jak przygotować się do biwakowania podczas trudnych warunków w górach? Shelter to schronisko w plecaku, ma nie tylko ostrzegawczy kolor, ale również można go stosować w wielu wariantach. Podczas niezapowiedzianego pogorszenia pogody można się w nim schować wraz z całym bagażem. Używa się go również podczas noclegów jako zewnętrzną warstwę ochronną przed zimnem, wilgocią i brudem. Można go używać jako kołderkę, wtedy gdy ciało wymaga dodatkowej izolacji lub jako awaryjny namiot. Przeznaczony jest dla dwóch osób, jako "awaryjne schronisko", rozkładany jest jako namiot. Ta płachta naciągana jest szpilkami, które są w zestawie, zamiast stelaża używa się kija trekkingowego, który napina konstrukcję w pionie. Włożenie kija jako stelaża powoduje, iż podczas deszczu woda swobodnie spływa z Shelter’a.

Posiada klejone szwy i wodoodporność na całej powierzchni o parametrach 5000 mm słupa wody. Materiał zewnętrzny nie powoduje nieprzyjemnego uczucia chłodu w zetknięciu z ciałem. Na opakowaniu zewnętrznym znajduje się instrukcja SOS. Duże refleksyjne logo Deuter na samej płachcie powoduje, iż jest ona widoczna z daleka nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Występuje również w wersji mniejszej, jednoosobowej, bez możliwości rozłożenia jako namiot (cena 239 zł).

Cena: 339 zł
Całkowita waga: 850 g
Materiał Ripstop, 5000 mm
Wymiary po rozłożeniu: 70 x 135 x 220 cm (wys/szer/dł)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com