facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-07-25
 

Nowość: Srebrna nić w produktach YETI

YETI wprowadza do swoich produktów antybakteryjną srebrną nić
Wykorzystując wiedzę o tym, że bakteriobójcze właściwości srebra znane są człowiekowi od starożytności firma Yeti wprowadza antybakteryjną tkaninę z elementem srebra jako materiał wewnętrzny produktów puchowych.

Wytrzymały i lekki materiał w swej konstrukcji zawiera wplecione nitki czystego srebra. Są one widoczne „gołym okiem” i nie podlegają wypraniu. Nawet po 100 praniach (!) nieodwracalnie związany z materiałem metal zachowuje swoje właściwości. Jony srebra, działając na poziomie wewnątrzkomórkowym, zaburzają DNA rozwijających się na tkaninie mikroorganizmów i skutecznie uniemożliwiają ich aktywność mikrobiologiczną. W ten sposób antybakteryjna srebrna nić skutecznie przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnego zapachu odzieży i rozwojowi grzybów. Potwierdzona jest wysoka aktywność bakteriobójcza srebrnej nici (nawet do 99,9% skuteczności w przeciągu godziny).


Ta termoaktywna tkanina ma także ważne właściwości bardzo potrzebne w turystyce. Niska waga –  w granicach 37g/m2, znakomita wytrzymałość oraz doskonała puchoszczelność potwierdzona przez testerów Niezależnej Grupy Testingowej (NGT) to niewątpliwe zalety antybakteryjnej srebrnej nici. Dodatkowo tkanina znacząco zmniejsza nieprzyjemny efekt przyklejania się materiału do skóry, na przykład w czasie letniej nocy spędzonej w śpiworze.

Antybakteryjna srebrna nić to najwyższy stopień outdoorowej sterylności.

Źródło: www.yeti.com.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com