facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-12-15
 

Nowe ubezpieczenie PZA i PZU

PZA we współpracy z PZU wprowadza nowe ubezpieczenie "Bezpieczny powrót" skierowane do alpinistów oraz wszystkich pasjonatów gór i sportów górskich. Polisa zapewnia spokojny wyjazd w góry i na wyprawę, indywidualny i rodzinny. Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie do wysokości 6 tys. m n.p.m.

Dzięki ofercie, zarówno amatorzy, turyści, jak i zawodnicy otrzymają pełen zakres pomocy, zapewniany przez polską firmę ubezpieczeniową i obsługiwany w języku polskim. Poza wersją indywidualną istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia dla rodziny (do 5 osób). Ubezpieczenie można wykupić w łatwy sposób i bez zbędnych formalności przez stronę www.pza.org.pl.

 

 

 

Produkt został opracowany przez PZU wspólnie z PZA na potrzeby członków klubów zrzeszonych w Związku, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone, uprawiające:

 • wspinaczkę skalną,
 • wspinaczkę wysokogórską,
 • alpinizm jaskiniowy,
 • narciarze trasowi i wysokogórscy,
 • osoby uprawiające zjazdy ekstremalne, freestyle, freeride, skoki i ewolucje,
 • narciarze i snowboardziści jeżdżący również poza oznakowanymi trasami.
 • turyści górscy,
 • osoby uprawiające trekking.

Skierowany jest także do osób uprawiających:  airboarding, snake gliss, snowkite, snowtrikke, snowblades, supershorties, boardercross, snowscooting czy icesurfing, kolarstwo górskie i downhill.

 

Ubezpieczenie "Bezpieczny powrót"  cechują wysokie sumy ubezpieczenia i brak limitu kosztów transportu do Polski:

 • 100 000 zł dla akcji ratunkowej (w tym akcji z użyciem helikoptera),
 • 250 000 zł dla kosztów leczenia z limitem dla kosztów ambulatoryjnych 2000 EUR,       (nie ma konieczności używania dodatkowo Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego),
 • 500 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie (np. gdy ubezpieczony na trasie wpadnie na innego zawodnika),
 • 100 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody w mieniu (np. uszkodzenie roweru innego zawodnika, uszkodzenie sprzętu drugiego uczestnika wyprawy),
 • 20 000 zł dla pomocy prawnej,
 • 2 000 zł dla ubezpieczenia bagażu.

Ochrona ubezpieczeniowa działa także na terytorium Polski od momentu rozpoczęcia podróży. Dodatkowo można poszerzyć ubezpieczenie, np. o koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, ryzyka wynikającego z aktów terroryzmu, działań wojennych lub stanu wyjątkowego. Istnieje też możliwość przedłużenia ochrony nawet do 16 tygodni.

 

 

 

- PZU od wielu lat wspiera m.in. TOPR i GOPR oraz angażuje się w inicjatywy propagujące bezpieczeństwo w górach – podkreśla Katarzyna Bem, dyrektor biura zarządzania produktami w PZU SA. - Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy na czym polega specyfika zarówno produktów turystycznych, jak i sportowych. Mamy również niezbędną wiedzę, doświadczenie i skalę działania do zapewnienia najwyższej jakości obsługi ubezpieczeń nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki współpracy z PZA udało nam się stworzyć produkt dostosowany do potrzeb „ludzi gór” w Polsce, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Zarówno cena, jak i zakres ubezpieczenia powoduje, że jest to najbardziej konkurencyjna oferta na rynku.

 

- Cieszę się, że wreszcie w Polsce mamy ubezpieczenie, które zapewnia nam komfort podczas działalności w górach – zaznacza Janusz Onyszkiewicz, himalaista, taternik jaskiniowy, prezes Polskiego Związku Alpinizmu.

- Istotną zaletą ubezpieczenia jest szybka ścieżka zawarcia polisy. Cały proces odbywa się przez internet, więc można to zrobić w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby zostać objętym ochroną ubezpieczenia. Ubezpieczony natychmiast otrzyma elektroniczne potwierdzenie zawarcia polisy - podkreśla Mirosław Bubnowski prezes zarządu iExpert.pl - firmy odpowiedzialnej za obsługę polisową ubezpieczenia.

 

Sekretarz generalny PZA, Marek Wierzbowski, wspinacz, taternik jaskiniowy, narciarz wysokogórski, instruktor taternictwa jaskiniowego i wspinaczki skalnej PZA, instruktor wspinaczki sportowej dodaje: - Uprawiamy sporty górskie całą rodziną, w Polsce i za granicą. W góry jeździmy rekreacyjnie, ale także na wyprawy i jako zawodnicy, w zawodach narciarskich startuje dwójka moich małych dzieci. Dobre ubezpieczenie to dla nas podstawa. Do tej pory wykupywaliśmy polisę w zagranicznej organizacji, brakowało nam tego w Polsce.

 

Piotr Kubicki z zarządu PZA dodaje, że oferta ubezpieczenia we współpracy z PZU powstała jako odpowiedź na sygnały, jakie płynęły do PZA ze strony środowiska alpinistycznego i miłośników sportów górskich.

 

Składka z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia na okres 12 miesięcy wynosi:

1) dla członka PZA – 220 zł;

2) dla członka PZA wraz z osobą bliską – 352 zł;

3) dla członka PZA wraz z osobami bliskimi, jednakże nie więcej niż 5 osób – 363 zł;

4) dla niepełnoletniego członka PZA – 110 zł.

 

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia można znaleźć na stronie www.pza.org.pl/ubezpieczenie.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com