facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-14
 

Nowa ścianka w Trójmieście

Dnia 17/11/2013, planowane jest otwarcie ścianki wspinaczkowej MONTÉE wybudowanej przez firmę SOLCLIMB Sp. z o.o., wg nowatorskiej i opatentowanej technologii. Jest to pierwszy taki obiekt na świecie. Technologia ta charakteryzuje się budową obiektu ścianki z modułów.

Wyjątkowość ścianki polega na tym, iż możemy taki obiekt wybudować wszędzie, a sama ścianka jest ścianka wewnętrzną. Nie straszny nam wiatr, deszcz, śnieg i inne niesprzyjające warunki. Obiekt zachowuje swoją funkcjonalność przez cały rok. Sam obiekt ma ca 220m2 powierzchni wspinaczkowej, 12m wysokości i będzie tam ok. 40 dróg wspinaczkowych, o zróżnicowanym stopniu trudności. Koszt korzystania ze ścianki to 5 zł za jednorazowe wspinanie z instruktorem, 12 zł normalny i 9 zł ulgowy bez limitu czasowego. Na dzień otwarcia przewidziany jest event o charakterze społecznym. Szczegółowe informacje poniżej:

TERMIN:

17 Listopad 2013

MIEJSCE:

Ul. Pułkownika Dąbka 338 w Kosakowie (koło Gdyni). Centrum Handlowe Szperk (parking przez głównym wejściem).

CEL:

Uroczyste otwarcie pierwszej ścianki wybudowanej wg innowacyjnego rozwiązania. Celem event’u jest zachęcenie społeczeństwa do uprawiania wspinaczki, sportów górskich oraz akcja edukacyjna na temat gór, czym są i jak na przykład poruszać się bezpiecznie po górach.

 
Plan Event’u:

14:00 – Otwarcie ścianki

14:00 – 18:00 Zawody wspinaczkowe (doskonałe widowisko zmagań wspinaczy w konkurencji na trudność i czas)

15:00 – Prezentacja sprzętu i wyposażenia alpinistycznego

16:00 – Opowieści o górach najwyższych

16:00 – Warsztaty wspinaczkowe dla najmłodszych

17:00 – Akademia bezpieczeństwa „Bezpieczne góry”

 

Dnia 17/11/2013 planowane jest otwarcie ścianki o godzinie 14.00. Otwarcia mają dokonać Włodarze Starostwa Puck, Wójta Gminy Kosakowo oraz Prezydenci Miasta Gdynia, przez symboliczne przecięcie wstęgi.

Po otwarciu ścianki wspinaczkowej ma nastąpić inauguracja zawodów wspinaczkowych imienia Janusza Bartosa, organizowane przez Klub Wysokogórski Trójmiasto. Zawody są realizowane cyklicznie co roku, już po raz czwarty. Zawodnicy będą wspinać się  po ścianie w dwóch kategoriach na trudność i czas. Po zakończeniu zawodów nastąpi dekoracja zawodników.

W przerwie zawodów o godzinie 16:00 planujemy przeprowadzić około 1-dno godzinne warsztaty dla najmłodszych odwiedzających event, które przy udziale instruktora mają wprowadzić dzieci w podstawowe zagadnienia wspinaczki sportowej.

W tym samym czasie, w holu Centrum Handlowego Szperk, prowadzona będzie prelekcja o górach najwyższych prowadzona przez Planujemy pokazać zdjęcia z wypraw i te wyprawy pokrótce zaprezentować, tak aby odwiedzający event mogli poznać czym są góry najwyższe.

Zwieńczeniem event’u ma być przeprowadzenie akcji AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA „Bezpiecznie w górach”, którą przeprowadzą doświadczeni ratownicy GOPR’u. Celem jest akcja informacyjna, jak bezpiecznie poruszać się po górach w Polsce i na świecie.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com