facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-11-02
 

Nowa kolekcja Expedition Series od Fjällräven - już nigdy nie zmarzniesz

Suchy mróz, chłód, wilgoć, zimny wiatr. Ruch, odpoczynek, sen. Jeśli chodzi o zimno, nie ma jednego produktu, który sprosta wszystkim sytuacjom, potrzebujesz całego systemu na niskie temperatury. Dlatego w sezonie jesień-zima 2020 legendarna kurtka puchowa Fjällräven – Expedition Down Jacket – zyskuje własną kolekcję produktów do ochrony przed zimnem.


Fot. materiały prasowe Fjällräven


Nowa kolekcja Expedition Series obejmuje długie parki na ekstremalne zimno podczas odpoczynku, lekkie puchówki idealne w trakcie aktywności oraz kurtki z syntetyczną ociepliną zapewniającą ciepło w wilgotnych warunkach. Razem z oryginalną kurtką Expedition Down Jacket oraz wprowadzoną w 2018 roku kurtką Expedition Down Lite Jacket kolekcja zapewnia funkcjonalność i ciepło w każdych warunkach, jakie mogą cię spotkać na łonie natury. Po prostu już nigdy nie zmarzniesz.

 

Ikona


Oryginalna kurtka Expedition Down Jacket zrodziła się z czystej i prostej potrzeby. Prawie 50 lat temu podczas zimowej wyprawy w północnej Szwecji Åke Nordin, założyciel firmy  Fjällräven, biwakował – a w zasadzie nocował, szczękając zębami, w śnieżnej jamie. Noc była nieznośnie zimna i wietrzna. Obiecał sobie, że jak przetrwa tę mękę, to opracuje kurtkę, w której nigdy już nie zmarznie. W efekcie powstała Expedition Down Jacket, wykonana z dwóch zszytych ze sobą kurtek puchowych, aby zminimalizować straty ciepła.

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Po wprowadzeniu na rynek w 1974 roku kurtka Expedition Down Jacket szybko stała się nieodłączną częścią trudnych wypraw w Himalaje i w Arktykę. Ogrzewała też ciała mieszkańców miast zmagających się z mroźnymi zimami i pomagała zawodnikom wyprawy Fjällräven Polar przemierzającym psimi zaprzęgami Norwegię i Szwecję. I aby sprostać różnym sytuacjom pogodowym w zimie, Fjällräven wprowadza na rynek kolekcję Expedition Series.

 

Kolekcja Expedition Series


Cała kolekcja zaprojektowana jest nie tylko z myślą o zapewnieniu Ci ciepła, lecz także wytworzona jest z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

„Chcieliśmy zaoferować wielbicielom outdoorowych aktywności większą różnorodność w ramach naszych kolekcji — utrzymując nasze wysokie standardy w zakresie zrównoważonej produkcji i składając hołd naszemu dziedzictwu” — wyjaśnia James Lee, projektant Fjällräven.

 

„Zrównoważony rozwój to priorytet Fjällräven, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa kolekcja Expedition Series dokładnie wypełniała to założenie”. Każdy element ma możliwość łatwej naprawy. Wszystkie kurtki z nowej linii wykorzystują nylon pochodzący w 100% z recyklingu zarówno w warstwie zewnętrznej, jak i podszewce . Modele z ociepliną są wypełnione wyłącznie pozyskiwanym etycznie i w 100% identyfikowalnym puchem, który jest produktem wtórnym przemysłu spożywczego, więc nie pochodzi z wyskubywania i przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. 


Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Dzięki podjętej w 2014 roku inicjatywie Fjällräven Down Promise konsumenci mają pewność, że puch Fjällräven jest w pełni identyfikowalny w całym łańcuchu produkcyjnym. Korzystamy z usług tylko jednego dostawcy, który współpracuje z kilkoma farmami. To minimalizuje ryzyko i upraszcza nasze procesy. Fjällräven dokładnie wie, skąd pochodzi puch i że jest najwyższej jakości.

 

Te wysiłki zostały dostrzeżone w raporcie Material Change Insights publikowanym przez organizację non-profit Textile Exchange. Wykorzystując dane z programu Corporate Fibre and Materials Benchmark, raport wskazał Fjällräven jako lidera wśród firm pozyskujących 100% puchu w etyczny sposób. Co więcej Fjällräven, pokonując inne znane marki w branży outdoorowej, został umieszczony na szczycie listy Cruelty Free Down Challenge publikowanej przez organizację Four Paw zajmującą się dobrostanem zwierząt.

 

Fjällräven Polar - aktualizacja 


Góry pokryte śniegiem. Rzeki skute z lodem. Przenikliwy  wiatr. Jako miłośnicy zimy znamy się na adaptowaniu się do trudnych warunków. Również do takich, z którymi zmagamy się w roku 2020. Dlatego musieliśmy odpowiednio dostosować harmonogram związany z wydarzeniami Fjällräven Polar. Edycja 2020 została przeniesiona na rok 2022, a kampania informacyjna dotycząca edycji 2021 nie odbędzie się w ogóle. Oznacza to, że w listopadzie i grudniu nie uruchomimy systemu zgłoszeń do edycji 2021. Zamiast tego w 2021 roku odbędzie się mała, regionalna wersja Fjällräven Polar, aby podtrzymać ducha tego wydarzenia. Odwiedźcie nas w przyszłym roku, abyśmy znów mogli wspólnie tworzyć niezapomniane zimowe wspomnienia.


Fot. materiały prasowe Fjällräven


Już nigdy nie zmarzniesz – pięć wskazówek jak utrzymać ciepło pomimo zimna


1. Ubieraj się na cebulkę  – od trzech do czterech warstw zapewnia ochronę przed zimnem, wiatrem, śniegiem i deszczem. Taki zestaw jest też najszybszym i najłatwiejszym sposobem na dostosowanie temperatury ciała podczas pobytu na łonie natury. Kiedy jesteś aktywny, zrzuć jedną warstwę. Kiedy jesteś w spoczynku – nawet jeśli jeszcze nie odczuwasz zimna – dodaj jedną warstwę. 


2. Zablokuj wiatr   – w bezwietrzny dzień warstwa powietrza najbliżej skóry nagrzewa się i działa jak izolacja. Kiedy wiatr się wzmaga, możesz się pożegnać z tym ciepłym powietrzem, które jest wywiewane i zastępowane zimnym. Im bardziej wieje, tym szybciej się wychładzasz. Na szczęście przeciwwiatrowa odzież może skutecznie chronić skórę przed połączonymi siłami wiatru i niskiej temperatury.


3. Pij ciepłe napoje – najszybszym sposobem na rozgrzanie się od środka jest wypicie gorącego płynu. Wymień zimną wodę na gorącą lub spróbuj wypić herbatę z odrobiną cukru lub miodu, która da Ci energetycznego kopa. 


4. Skacz dookoła  – ruch w jakiejkolwiek formie na pewno pomoże Ci się rozgrzać, ale żeby dostarczyć krew do zmarzniętych kończyn, spróbuj bardziej intensywnych ćwiczeń np. różnych form pajacyków. 


5. Przytul się do butelki z gorącą wodą  – dokładnie tak, jak to robiłeś, będąc dzieckiem! Napełnij gorącą wodą butelkę (dostosowaną do gorących płynów) i włóż ją do śpiwora w trakcie przygotowań do snu. Śpiwór będzie miły i ciepły, kiedy będziesz się do niego wczołgiwał. Dodatkowo zapewnisz sobie na całą noc źródło ciepłej wody do picia.

Informacja prasowa Fjällräven

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-07
SPRZĘT
 

Helly Hansen – nowa kolekcja obuwia trailowego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-16
SPRZĘT
 

Zintegrowany system do gotowania Primus Lite+

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com