facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-16
 

Nowa filozofia "noszenia" wg Black Diamond

Czy da się jeszcze ulepszyć plecak? Przedstawiamy nową filozofię „noszenia” wg Black Diamond.
Od 50 lat firma Black Diamond z pełnym oddaniem tworzy najlepszy i najbardziej innowacyjny sprzęt do wspinaczki skalnej, lodowej i alpejskiej, jak również sprzęt do narciarstwa backcountry i freeride, który nieustannie przesuwa granicę tego, co możliwe. Zaczynając od produktów takich jak Hexentric, poprzez Hotwire, AvaLung, Camalot oraz wiązania O1, aż do butów Factor – Black Diamond od samego początku jest w awangardzie, przewodząc bez względu na to jakim wyzwaniom musi sprostać w celu opracowania najlepszych produktów do uprawiania sportów, które rządzą naszym życiem. 

Nagrodzony wieloma nagrodami
Infinity 60

 

Rok 2011 będzie stał pod znakiem zaawansowanych technologicznie innowacji, wprowadzanych do nowej linii plecaków
Black Diamond.

To posunięcie jest zgodne z wizją przyszłości, w której firma Black Diamond staje się jednym z głównych producentów plecaków. W jaki sposób to osiągnąć? BD szczyci się tym, że potrafi udanie połączyć wyjątkową konstrukcję komór plecaka z zaawansowaną inżynierią systemu nośnego.


Technologie
Black Diamond:

1. System reACTIV - został stworzony z myślą o superlekkich plecakach i niewielkich ładunkach noszonych podczas szybkich marszów nocnych lub jednodniowych wypadów, system nośny reACTIV został wyposażony w szelki nośne SwingArm Shoulder Straps i płynnie poruszający się pas biodrowy reACTIV Hipbelt.


2. System ergoACTIV - został zaprojektowany do szybkich i wydajnych marszów podczas wypadów jedno- lub wielodniowych oraz przenoszenia cięższych ładunków przy równoczesnym zachowaniu pełnego zakresu ruchu. Wyposażony w szelki nośne typu SwingArm Shoulder Straps oraz ruchomy pas nośny ergoACTIV Hipbelt z wielokierunkowym systemem 3D pivoting oraz ruchomym mocowaniem łożyskowym.


Zalety systemu ErgoActive:
- pozwala ciału poruszać się w najbardziej naturalny i wydajny sposób;
- zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia dla wszystkich części ciała – eliminuje punkty przeciążenia;
- w dużym stopniu redukuje lub eliminuje tracie pomiędzy ciałem a plecakiem – szczególnie we wrażliwych obszarach ramion i bioder;
- w dużej mierze redukuje potrzebę częstych regulacji ustawień w trakcie użytkowania.

3. System reActive XP został zaprojektowany do linii największych plecaków m.in. serii Mission. System ten charakteryzuje się nieco bardziej stabilną i „twardszą” konstrukcją dla większych obciążeń plecaka.Więcej o całej linii plecaków oraz systemach nośnych znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie:
www.activeformdesign.com.


Plecaki w sprzedaży w Polsce pojawią się na wiosnę 2011 roku.

Dystrybucja: Ravenoutdoor SC., kontakt: rafal@ravenoutdoor.com, tel. +48 609 777 315.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com