facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-06-05
 

Nordic walking dla każdego

Nordic walking to, obok biegania i spacerów, najpopularniejsza aktywność outdoorowa. Charakteryzuje się prostymi zasadami, niskimi kosztami sprzętu i… bardzo pozytywnym wpływem na zdrowie! 

Warto spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, bo nordic walking to ewidentnie sport dla wszystkich. INTERSPORT oferuje kije marki Pro Touch oraz odzież McKinley idealną dla nordicwalkerów.    

Marsz z kijkami, bo tak w wolnym tłumaczeniu definiuje się nordic walking, został zapoczątkowany przez fińskich lekarzy i wybitnych sportowców. Dzisiaj niemal każdy o nim słyszał, a nawet próbował. Nordic walking pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, pomaga redukować nadciśnienie, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Zasady uprawiana tego sportu są bardzo proste – podczas marszu prawy kij powinien dotykać podłoża w tym samym momencie, co lewa pięta i odwrotnie.

„Nordic walking jest najlepszym sposobem na „uruchomienie” organizmu po długim okresie bezczynności, ponieważ angażuje wszystkie główne grupy mięśniowe. Jeśli pracujesz za biurkiem – to sport właśnie dla Ciebie. Marsz z kijami jest również polecany osobom pragnącym urozmaicić swój trening biegowy. Ważne jest również to, że nie ma ograniczeń wiekowych lub przeciwwskazań do uprawiania nordic walking. To naprawdę sport dla każdego. Wiele starszych lub cięższych osób przychodzi do naszych salonów, zastanawiając się czy powinni zacząć biegać. Nasi sprzedawcy – specjaliści często proponują im wtedy na początek małą przygodę z marszem, aby lekko podnieść tętno, osiągnąć pewien efekt treningowy, ale żeby jednocześnie organizm nie był narażony na przeciążenia, które niekiedy występują przy bieganiu” – mówi Grzegorz Drabik, specjalista z firmy INTERSPORT.

Kije mają za zadanie wspierać użytkownika podczas marszu, niezależnie od podłoża, po jakim się on porusza. Ponadto odciążają kolana oraz równomiernie rozkładają ciężar ciała na ramiona i nogi. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają stabilność. W związku z tym właściwy kij powinien być możliwie lekki i wytrzymały, by dodatkowo nie obciążać wędrowca. Ważna jest również jego odpowiednia długość. Dostępna w sieci INTERSPORT marka Pro Touch Impulse oferuje gamę kijów do nording walkingu, które są bardzo lekkie -  najcięższy waży ok 283 g - oraz wytrzymałe.

 Sugerowana cena: 129,99 zł

Odzież również ma znaczenie

Odprowadzające wilgoć koszulki oraz niekrępujące ruchów spodnie to istotny element stroju nordicwalkera. Podczas zakupów zwracajmy uwagę na jakość oferowanych ubrań. Cechą dobrej odzieży sportowej jest m.in. wysoki poziom przepuszczalności powietrza przez tkaninę. Dzięki temu ciało mniej się poci, a nadmiar ciepła jest uwalniany na zewnątrz. Seria koszulek Saphir marki McKinley pozwala skórze oddychać, a także, dzięki systemowi Dry Plus oraz Polygiene® sprawia, że skóra podczas wysiłku pozostaje sucha i jest długotrwale chroniona przez bakteriami. Idealnym uzupełnieniem stroju są spodnie z serii Otaki, które podobnie jak koszulka, zawierają system odprowadzający wilgoć. Powyższe cechy ubrań sprawią, że uprawianie nordic walkingu staje się komfortowe.

 Sugerowana cena koszulki damskiej / męskiej: 49,99 zł

Sugerowana cena spodni damskich / męskich: 159,99 zł

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com