facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nina i Ola szaleją w Olianie

Rewelacyjne wieści dotarły do nas z hiszpańskiej Oliany. Nina Gmiter i Ola Taistra uporały się z całkiem tłuściutkimi projektami!

Nieukrywana radość Niny po sieknięciu życiówki (fot. FB)

 

 

Zacznijmy od "Młodej Strzelby" Niny Gmiter:-) Ciężki trening pod czujnym okiem Oli Taistry zaowocował mocnymi przejściami już jakiś czas temu, kiedy to Nina uporała się z pierwszymi 8b i 8b+ w swojej karierze. Teraz jednak nareszcie udało się jej osiągnąć "magiczny" stopień 8c. Stało się to za sprawą sukcesu na wytrzymałościowej drodze Fish Eye, która poddała się po długim oblężeniu dokładnie wczoraj:-). Przypomnijmy że Fish Eye to niezły maraton - droga liczy aż 50 metrów. Nie da się również ukryć że droga przyciąga dziewczyny. Autorką pierwszego przejścia była Daila Ojeda, a z Polek pokonała ją wcześniej Ola Taistra. Wielkie gratulacje dla Niny!!!

 

 

Ola Taistra na Los Humildes pa Casa 8b+ (fot. M. Kwiatkowski)

 

 

W Olianie świetnie zawalczyła również trenerka Niny Ola Taistra. Dzień przed życiową realizacją swojej podopiecznej uporała się z "dziwną i trikową" Los Humildes pa Casa 8b+. Droga padła w ramach treningu przed naprawdę trudnym projektem. Los Humilides... to również droga którą lubią dziewczyny. Poprowadzona przez Oscara Jimeneza, wyceniona autorsko na 8c, doczekała się aż dwóch kobiecych przejść OS w wykonaniu Jewgienii Malamid i Maji Vidmar. Jako że temperatury w Hiszpanii pomału osiągają wartości wspinaczkowe z niecierpliwością czekamy na kolejne realizacje.

 

źródło: PZA, wspinanie.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com