facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-14
 

Niewidomy Jurek Płonka w drodze na najwyższy szczyt Szwajcarii Dufourspitze

Już w ten piątek (15 kwietnia 2016) na najwyższy szczyt Szwajcarii, Dufourspitze (4634 m n.p.m.), rusza wyprawa w ramach projektu Euro Summit Adventure, z niewidomym Jurkiem Płonką na czele. 


Do zdobycia wymarzonej Korony Europy zostało mu jeszcze 10 szczytów. Jak sam mówi, lekko nie będzie. "Te ostatnie wyprawy będą jednocześnie najtrudniejsze". Najbliższy wyjazd będzie sprawdzianem formy wypracowanej podczas czteromiesięcznego treningu przed sezonem. "Okazało się, że szczyt mamy zdobyć na skitourach. Niby pestka, ale początkowo nie czułem się zbyt obyty z tego rodzaju sprzętem. Dlatego musieliśmy to dokładnie przećwiczyć, żeby na wyjeździe wszystko poszło po naszej myśli." W trakcie przygotowań do wyprawy Jurkowi udało się m.in. zdobyć i zjechać z Klein Matterhorn, Przełęczy Krzyżne i Karbu. "Do tego doszedł trening biegowy i na ściance wspinaczkowej. Naprawdę nie próżnowaliśmy."  

Sponsorem wyprawy jest marka Dynafit. W skład ekipy towarzyszącej Jurkowi wchodzą Jacek Grzędzielski oraz Mieczysław Ziach – ratownik TOPR i przewodnik IVBV. "Chłopaki to prawdziwi profesjonaliści, z nimi nawet Everest nie jest wyzwaniem. Trzymajcie kciuki, będziemy na bieżąco informować o naszych postępach!".


Postępy całej wyprawy śledzić będzie można na bieżąco na FB: Dynafit PL. https://web.facebook.com/dynafitpl/?fref=ts


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-09-12
GÓRY
 

#Lhotse2019: Udana aklimatyzacja na 6000 m

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
 
Piotr Michalski
 
2019-09-10
GÓRY
 

Pik Pobiedy – tragedia Kazachów

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-09-09
GÓRY
 

Andrzej Bargiel już w bazie pod Mount Everest

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-09-09
GÓRY
 

Wyprawa PHZ na Lhotse dotarła do bazy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com