facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

"Nie dla psa kiełbasa" VI.7 (8c) dla Kajtka Pawelca!

Kolejną, piątą już drogę o wycenie VI.7 (8c) dołożył do swojej kolekcji Kajetan Pawelec. Choć w tym sezonie zamiast naszej Jury Kajtek wybierał raczej tę frankońską, to jednak nie przeszkodziło mu to w rozprawieniu się z klasykiem Pochylca - mowa o drodze Nie dla psa kiełbasa, której autorem jest Sebastian Zasadzki. Wystarczył jeden wyjazd i druga próba, by droga będąca nemezis Kajtka przez ostatnie 3 sezony znalazła się w jego kapowniku. 

Kajtek uradowany po zrobieniu drogi. ;-) Dla takich chwil się wspinamy! Fot. arch. K.Pawelec

 

"W trasę wstawiłem się po raz pierwszy w 2015 roku, by przez kolejne 2 lata spadać na jednym i tym samym ruchu w trudnościach niezależnie od stanu nabicia przedramion. Na jedynym wyjeździe w tym sezonie, bez jakiegokolwiek przygotowania wytrzymałościowego, z wilgocią w chwytach i wyjazdem nóg w trudnościach udało się zrealizować mój najdłuższy projekt, czyli Nie dla psa kiełbasa VI.7. Jedynym wytłumaczeniem może  być zacyk z zeszłego roku i brak oczekiwań, bo nie to nie miało prawa się udać. ;-) Zdecydowanie najbardziej surrealistyczny moment w historii mojego wspinania. Podziękowania dla Pawła Wyciślika za asekuracje i doping oraz dla Kuby Bielawskiego, bez którego pracy ten sezon wyglądałby zupełnie inaczej" - tak swój sukces relacjonuje Kajtek na facebookowym profilu. 

 

Pozazdrościć formy i wytrwałości, bo z pewnością obydwa te czynniki odegrały kluczową rolę w przejściu Kiełbasy. W latach 2015-2017 na patentowanie drogi Kajtek poświęcił około 10 wyjazdów. Tak jak wspominaliśmy na wstępie, jest to piąta droga o trudnościach VI.7 (8c) w dorobku 24-letniego wspinacza z Bielska-Białej. Na początku września z Krottenseer Turm na Frankenjurze Kajtek przywiózł Wallstreet, potwierdzając wysoką formę i...miłość do frankońskich skałek, które odwiedził w tym sezonie tyle razy, że już nawet autor gubi się w rachubach. ;-) Poprzedni rok natomiast przyniósł powtórzenia takich dróg w rzeczonym wyżej stopniu jak Raubritter (również Frankenjura), Prawie wszystko na sprzedaż Soczysty Sprint (Podzamcze). Gratulujemy i czekamy na więcej! Może to czas zalicytować wyżej? ;-)

Źródło: profil Kajtka Pawelca na FB/własne

 
Darek Kaptur
 
2018-10-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Biedruniowa, Suliszowice - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

David Firnenburg z pierwszym powtórzeniem Le Cadafist 9a w Saint Léger

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Mina Leslie-Wujastyk z kolejną 8c - Raining Bats and Dogs w Malham Cove

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Mateusz Haładaj
 
2018-10-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zugzwang 8c+/9a - Mateusz Haładaj na Frankenjurze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com