facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nicolas Favresse uklasycznia swój norweski projekt

W ostatnią środę Nicolas przeszedł The Recovery Drink w Norwegii – piękną 35-metrową rysę znajdującą się na Profile wall w Jossingfjord (południowa część kraju).
Nicolas pracował nad projektem w lecie 2012, lecz wysokie trudności i słaba pogoda sprawiły, że potrzebny był jeszcze jeden wyjazd. Tej wiosny Belg wraz z Stephane Hanssens wrócił na północ i zakończył boje. Wycena? Nie wiadomo. Według słów autora The Recovery Drink (bo tak nazwał drogę): „To na pewno jedna z najlepszych dróg, jakie kiedykolwiek robiłem, oraz najtrudniejsza rysa w moim dorobku RP.”The Recovery Drink. Fot. Jeanlouis Wertz

Droga nie posiada spitów. Podczas pierwszego przejścia Favresse osadzał przeloty, poza kilkoma w łatwiejszych partiach – pozostawionych, aby lepiej było czyścić ze sprzętu mocno przewieszoną drogę. Nadal możliwe jest przejście w czystym TRAD.

Poniżej filmik z zeszłorocznego tripu do Norwegii


Jeszcze komentarz co do wyceny. Nicolas powiedział, że to najtrudniejsza rysa, jaką kiedykolwiek robił. Warto tutaj podkreślić, że ma on na koncie przejście Cobra Crack 5.14b/c (8c/c+) w Squamish, prawdopodobnie najtrudniejszej rysy na dłonie i palce na świecie.

Źródło: planetmountain.com

Weronika Biernacka
 
2019-01-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"La Fabelita" 8c dla Niki Potapovej

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Max Bertone idzie w ślady siostry - 13x 7C-8A+ w Rocklands!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-07
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejne zdobycze 13-letniej Oriane Bertone w Rocklands - 2x8A i 8A+!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com