facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-09
 

Nepal - pokaz slajdów (10 marca, Warszawa)

Terra Incognita zaprasza na kolejny z cyklu pokazów zatytułowanych "Terra Incognita Przedstawia...".


Terra Incognita zaprasza na kolejny z cyklu pokazów zatytułowanych "Terra Incognita Przedstawia...".

Pokaz pt. Nepal - Podniebna Kraina Himalajów obejrzeć będzie można 10 marca w Warszawie. Slajdy będą wyświetlane na kinowym ekranie przy pomocy dwóch zsynchronizowanych rzutników (technika diaporamy), towarzyszyć im będzie opowieść i muzyka.

Ośnieżone szczyty Himalajów są magnesem przyciągającym turystów z całego świata. Nie trzeba brać udziału w ekspedycji wysokogórskiej żeby zobaczyć niemal jak na wyciągnięcie ręki najwyższą górę świata - Mount Everest czy inne ośmiotysięczniki. Można wyruszyć na trekking - górską wędrówkę dostępną dla „normalnych” turystów górskich.

Zanim wyruszymy w góry, zwiedzimy magiczną dolinę Kathmandu. Królewskie miasta doliny: Kathmandu, Patan i Baktapur oferują wspaniałą newarską architekturę: świątynie o kształtach pagody i pałace królewskie zdobione misternymi drewnianymi rzeźbami. Kiedy znuży nas zwiedzanie świątyń (a jest ich w dolinie blisko trzy tysiące), zejdziemy z utartych turystycznych szlaków zanurzając się w nastrojowych uliczkach i klimatach dnia codziennego. A potem już Himalaje... Powędrujemy szlakami karawanowymi do podnóża Mount Everestu i w rejon Annapurny mijając malownicze wioski, tragarzy dźwigających ciężkie kosze z towarami, objuczone karawany koni lub jaków i pielgrzymów wędrujących do świętych miejsc Himalajów. Trasy trekkingów są urozmaicone krajobrazowo: od bujnej dżungli przez pola ryżowe, wartkie rzeki, których brzegi spinają wiszące mosty, aż do wysokogórskich lodowców spływających z potężnych gór.

Warszawa, ul. Marszałkowska 28, Kino Luna, 10 marca 2006, godz. 20.00

Bilety: 10 złotych.

2006-03-9

(kg)


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com