facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-01-21
 

Narty Salomon i Atomic nagrodzone w World Ski Test 2018

Gigantyczne testy World Ski Test to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa. Podczas ocen sprzętu przeprowadzanych na przygotowanych stokach oraz poza trasami (freeride i skitouring) ciężkim próbom poddawanych jest ponad 200 modeli nart kilkunastu wiodących producentów.

 

Narty oceniają dziennikarze mediów narciarskich, instruktorzy, przewodnicy IVBV a także profesjonalni riderzy oraz inni zaproszeni goście, biorąc pod uwagę całą gamę kluczowych cech. Aby zapewnić w pełni obiektywną ocenę, zaklejane są grafiki na sprzęcie, co uniemożliwia zidentyfikowanie marki. Narty dzielone są na grupy w zależności od przeznaczenia i budowy. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich nowości sprzętowe zarówno marki Salomon jak i Atomic spotkały się z rewelacyjnym przyjęciem testerów, triumfując lub zajmując czołowe lokaty w prawie wszystkich kategoriach. Narty tych producentów zwyciężyły w 6 z 12 ocenianych kategorii.

 

All Mountain


To najważniejsza z punktu widzenia narciarza amatora grupa. Znajdziemy tu narty najbardziej uniwersalne i co za tym idzie najpopularniejsze, przeznaczone zarówno do jazdy po przygotowanych trasach jak i do freeride’u. W tej kategorii zwyciężył Salomon XDR 80 TI wyprzedzając zaledwie o 0,7 punktu Atomica Vintage X 83 CTI. Narty Salomona ujęły testerów miedzy innymi wyjątkowo płynna jazdą i niska wagą. Jako że podczas jazdy na nich oszczędzamy dużo energii sprawdza się idealnie podczas długich dni na stoku.

 

 

 

High Performance


Ta grupa obejmuje topowe modele nart. W sprzęcie z najwyższej półki dla panów zwyciężył (z oceną „znakomity”) Atomic Redster X9. Zdaniem testerów to perfekcyjna, doskonale wykonana narta, która świetnie sprawdza się w zróżnicowanych warunkach. Na czwarta miejscu uplasował się model Salomon S/Race Rush GS (z ocena „bardzo dobry”). Wśród sprzętu dla kobiet aż pięć modeli z tej grupy dostało ocenę końcową „znakomity”. Wśród nich na trzecim miejscu zakończył testy model Salomon S/Max W Blast.

 

 

 

All-round


Ta grupa obejmuje tak zwane narty dla początkujących. Cechuje je nieco mniejsze zaawansowanie technologiczne ale również niższa cena. Są łatwe w prowadzeniu i nie tak szybkie jak topowe modele. W grupie dla panów zwyciężył model Salomon S/Max 8 a na trzecim miejscu podium stanęły narty Atomic Redster X5. Inspirowany nartami racingowymi Salomon S/Max 8 pokonał konkurencję rewelacyjnym prowadzeniem podczas skrętów oraz dość dużą szybkością jak na tą grupę. Wśród sprzętu dla pań najlepsze okazały się narty Salomon S/Max W 6 a trzecią lokatę zajęły Atomic Cloud 9.

 

 

Race GS


Grupa nart wyścigowych przeznaczonych jak sama nazwa wskazuje do slalomu giganta. To jedna z najpopularniejszych kategorii wśród miłośników jazdy na przygotowanych trasach. Tutaj poziom był bardzo wyrównany i aż trzy modele otrzymały ocenę „znakomite”. Wśród nich znalazły się narty Atomic Redster G9, które stanęły na trzecim miejscu podium.

 

 

tym roku po raz pierwszy testowano również NARTY SKITUROWE. Rosnąca lawinowo popularność skitouringu wymusiła na producentach sprzętu zarówno rozszerzenie gamy produktów jak i inwestycje w nowe technologie, patenty i rozwiązania techniczne.

 

Wśród nart zaprojektowanych specjalnie dla kobiet najlepsze okazały się Salomony MTN Explore 88 W. Trzecie miejsce przypadło Atomic Backland WMN 85. Narty skiturowe dla mężczyzn podzielono z kolei na dwie kategorie - z maksymalną grubością 90 mm pod butem i z maksymalna grubością 99 mm pod butem. W pierwszej grupie, na drugim miejscu uplasował się model Atomic Backland 85 UL, a w drugiej pewnie zwyciężył model Salomon MTN Explore 95.

 

 

Pełne wyniki testu znajdziecie w najnowszym wydaniu Ski Magazynu.

 

Sprzęt marek Salomon i Atomic możecie sprawdzić w Centrach Testowych Stacji Eksperta: www.stacjaeksperta.pl


Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com