facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-17
 

Narty biegowe w Jakuszycach przyciągnęły zakochanych

W ostatnią niedzielę w Jakuszycach zawodnicy biegów narciarskich Salomon Nordic Sunday dotarli do półmetku cyklu.
Czwarta edycja zawodów przeszła do historii w wyjątkowo romantycznej scenerii trzaskającego mrozu, ośnieżonych świerków i wielu par startujących razem z okazji dnia Świętego Walentego.

Mimo że był to dzień zakochanych, wyznaczona trasa była najcięższą z dotychczasowych. Ponad 10 km pętla (podwójna na trasie „mega”) zaczynała się tuż za startem ostrym i długim podbiegiem pod Buczki i Samolot. Ten fragment był testem charakteru przede wszystkim dla uczestników nie walczących o podium, ale wszyscy bez wyjątku zdali egzamin celująco – nikt się nie wycofał.

Na szczycie wzniesienia czekały przyjemne, już właściwie płaskie odcinki świetnie przygotowane przez ratraki, a w tle rozciągała się panorama czeskich gór. Mgła zaczęła ustępować i ostatni odcinek zawodnicy pokonywali już na pełnej prędkości – ponad 2 km zjazdu przerywanego łagodnymi zakrętami. Niektórym biegaczom trasa podobała się tak bardzo, że w trakcie wyścigu podejmowali decyzję o przedłużeniu zawodów i rezygnowali z dystansu „mini” na rzecz „mega”. Może to wpływ szeroko komentowanych ambicji Justyny Kowalczyk, które przejmują zawodnicy-amatorzy, a może bieganie w Jakuszycach jest po prostu tak przyjemne!

Następna edycja biegu odbędzie się 28 lutego. Przypominamy, że wystartować może każdy! Tym, którzy nie mają sprzętu, gwarantujemy możliwość wypożyczenia całego zestawu (narty, buty, kije) na miejscu, a zupełnie początkującym zapewniamy ekspresowy instruktaż: „jak biegać”. Śniegu starczy dla wszystkich!

Informacje o wynikach, rankingu i zapisach na www.sns-nartybiegowe.pl.
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-30
HYDEPARK
 

Górskie przewodniki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-26
HYDEPARK
 

Hans Kammerlander - „Wzloty i upadki mojego życia”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com