facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-01-14
 

Nanga Parbat: wypadek Adama Bieleckiego

Podczas wspinaczki na Nanga Parbat odpadł Adam Bielecki. 80-metrowy lot skończy się dla niego szczęśliwie.

Adam i Daniele Nardi wspinali się około 200 metrów od ściany Kinshofera (400 m od obozu II). Zostawili depozyt na 5700m, biorąc ze sobą 400 metrów liny. Mimo znacznego obciążenia poruszali się dość sprawnie. Jak relacjonuje Daniele, w pewnym momencie usłyszał odgłos wbijanego przez Adama haka – coś poszło jednak nie tak i Bielecki odpadł na wysokości około 5800 m. Daniele miał założone stanowisko z dwóch śrób lodowych, które na szczęście wytrzymało 80-metrowy lot Adama. Bielecki miał też sporo szczęścia, ponieważ upadł w miejscu pozbawionym skał i nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak podkreśla Nardi złamanie kończyny przez Bieleckiego w tym miejscu wiązałoby się ze sporym problemem natury logistycznej. Skończyło się jednak tylko na potłuczeniach i siniakach. Tak Adam skomentował całe zajście na swoim Facebooku:


"Nanga nie pobłaża… Trzecie wyjście w stronę dwójki i znowu przygoda. Podczas poręczowania poleciałem z urwaną liną, którą chwilę wcześniej zawiesiłem. Na szczęście Daniele asekurował mnie drugą liną. Pomimo długiego lotu nic groźnego mi się nie stało chociaż trochę poturbowałem prawą dłoń. Siedzimy w bazie, liżemy rany, śledzimy prognozy i zastanawiamy się co dalej."Adam Bielecki w lodowej rynnie chwilę po upadku; fot. Daniele NardiPierwsze chwile po wypadku Daniele zarejestrował na filmie, który możecie zobaczyć TUTAJ.


 

W ścianie działają tymczasem Alex Txikon i Ali Sadpara, którzy zaporęczowali drogę pod ścianę Kinshofera na około 6000 m, którą chcą przejść dzisiaj i dotrzeć na wysokość 6100 m - miejsce obozu II.źródło: Facebook, danielenardi.orgWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Goryonline
 
2023-02-16
GÓRY
 

Pustki po ośmiotysięcznikach nie będzie

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-01-30
GÓRY
 

Zimowe Dhaulagiri

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com