facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-23
 

Nanda Devi East 2009 - Cargo odebrane

W środę wieczorem po dwóch dniach mozolnej pracy w urzędach odebraliśmy cargo, które do Indii dotarło w całości, bez żadnych uszkodzeń.
Biurokracja w Indiach jest przerażająca. Przez dwa dni byliśmy odsyłani  od okienka do okienka, powoli uzyskując pieczątkę lub informację gdzie możemy zdobyć jeden z podpisów. Część z nich otrzymaliśmy na schodach i korytarzu od pracujących tam urzędników. Gdy po całodziennym maratonie między korytarzami wydawało się, że jesteśmy na mecie, okazało się, że trzeba uiścić opłatę za przetrzymanie cargo w magazynie. Niestety bank był zamknięty, więc trwało to ponad godzinę i gdyby nie drobne upominki zapewne przedłużyłoby się do wieczora. Na szczęście o godzinie 22.30 czasu lokalnego nasze cargo zawitało do IMF, gdzie zostanie przetrzymane do dnia wyjazdu z Delhi. W dniu dzisiejszym musimy opłacić pozwolenie upoważniające do wejścia do parku oraz zakupić gaz, benzynę i jedzenie bazowe. W piątek 24.04 wieczorem powinniśmy wyjechać wynajętym busem z Delhi. Jak  na razie wszystko idzie zgodnie z planem.
Pozdrawiamy !

Wczorajsza relacja Jana Lenczowskiego, kierownika wyprawy

Fragment wczorajszej audycji BIS Up (Polskie Radio Euro), z Tomkiem Walkiewiczem - korespondentem wyprawy, rozmawiali Justyna Majchrzak i Jakub Kukla.

Źródło wiadomości: www.nandadevi.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com