facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-06-20
 

Nanda Devi East: Poprawa pogody, nasi ruszają w górę!

Wczoraj informowaliśmy Was o sytuacji na Nanda Devi East (7434 m n.p.m.), gdzie działa obecnie polska wyprawa zainicjowana przez Stanisława Pisarka, mająca nadzieję upamiętnić 80. rocznicę pierwszego wejścia na ten himalajski szczyt, które w 1939r. było dziełem naszych rodaków. Polacy oczekiwali na okno pogodowe, które miało nadejść 20 czerwca. Udało się - obfite opady śniegu, bedące efektem letniego monsunu, w końcu ustały i himalaiści ruszyli do góry.

Baza pod Nanda Devi East. Fot. arch. PHZ

 

Na facebookowym profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera opublikowano przed chwilą krótki komunikat o postępach wyprawy, w którym czytamy:


"Dziś do góry wyszedł pięcioosobowy zespół (Jarosław Gawrysiak, Wojciech Flaczyński, Rafał Fronia, Jan Lenczowski i Filip Babicz). Najbliższą noc wspinacze spędzą w Bazie Wysuniętej. Jutro dwóch zawodników ruszy do namiotu, który jest w połowie drogi do CII. Pozostali spędzą kolejną noc na Przełęczy Longstaffa. W kolejnych dniach głównymi celami będzie postawienie CII na wysokości około 6300m i postawienie CIII na wysokości około 6900 m, tak żeby mieć możliwość przeprowadzenia ataku szczytowego. Jutro do ABC wyjdzie zespół uzupełniający (Oswald Rodrigo Pereira i Darek Załuski), który w kolejnych dniach ma dostarczyć potrzebny sprzęt do CII. Trzeci zespół uzupełniający (Bartek Szeliga, Stanisław Pisarek i Marcin Gałus) wyruszy do góry za dwa dni. Takie są założenia. Zobaczymy, co przyniesie najbliższe 48h. Trzymajcie kciuki!"

Cóż - nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za dobrą pogodę i wyczekiwać na kolejne wieści - o sytuacji na Nanda Devi East będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: PHZ

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Bartek Pasiowiec
 
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com