facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-24
 

Największy festiwal rowerowo-muzyczny startuje w Kluszkowcach

3 dni, 9 dyscyplin rowerowych, 11 koncertów, targi sportowe i konkursy z nagrodami – poznajcie wszystkie atrakcje jakie będą na Was czekać podczas festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest, który rozpoczyna się już w piątek!
PIĄTEK

Od wczesnych godzin porannych na terenie dolnej stacji wyciągu CzorsztynSki stanie 25 stoisk firm z branży rowerowej. Każdy będzie miał możliwość między innymi przetestowania najnowszych modeli rowerów takich firm jak Diamondback, Corratec Canyon.
Przez cały dzień zawodnicy będą trenować na trasach swoich dyscyplin, a o godzinie 16 rozpoczną się eliminacje na torze NS Bikes Pumptrack gdzie zawodnicy będą próbować osiągnąć najlepszy czas bez pedałowania! Godzinę później rozpoczną się eliminację do jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin festiwalu czyli NS Bikes Slopestyle. Zawodnicy z całej Europy będą wykonywać powietrzne ewolucje na kilkumetrowych skoczniach. Po eliminacjach rozpocznie się konkurs na najlepszy trik toru Slopestyle. Zdecydowanie faworytem tej konkurencji jest lider światowej klasyfikacji FMB – Sam Pilgrim, który przybędzie na festiwal aż z Wielkiej Brytanii!


Sam Pligrim zaprasza na Sony VAIO Joy Ride Fest: http://youtu.be/cFWV43CohWQ

Dzień zakończy się serią epickich koncertów.  Na scenie Sizeer Music On Tour zagrają Cool Kids of Death, DJ Kfjatek, Ras Luta, BAKU i Wild StylerZ. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najlepszych raperów w Polsce O.S.T.R. który wystąpi z HADES’em. 

SOBOTA

Po szalonych piątkowych tańcach prawie 300 zawodników będzie walczyć o najlepszy czas na stromej trasie zjazdowej Diamondback Downhill. Najszybsi w swojej kategorii zgarną punkty w klasyfikacji generalnej do Pucharu Polski amatorów w zjeździe rowerowym oraz nagrody takie jak: kamery Sony Action Cam, czapki New Era czy opony Maxxis.

Podczas trwania downhillu z dolnej stacji wyciągu ruszy Kellys Cyklokarpaty Maraton, w którym zawodnicy będą mieć do pokonania od 26 do 88 km trasą wokół góry Wdżar. Zanim długodystansowcy wrócą na metę, na festiwalu odbędą się zawody dla najmłodszych czyli Junior XC Race. Dzieci w wieku od 4 do 12 lat, na łatwej trasie spróbują swoich sił w koleżeńskiej rywalizacji.


Rowerowa sobota zakończy się finałami na torze NS Bikes Pumptrack oraz konkurencji NS Bikes SlopeStyle. Możemy się spodziewać ewolucji na światowym poziomie. Ci którzy pokażą najlepsze ewolucje otrzymają nagrody pieniężne, kamery Sony Action Cam oraz profesjonalne ramy NS Bikes Suburban.

Spot przedstawiający festiwalowe dyscypliny: http://youtu.be/IGJ_sK64RLQ
Wieczorem, ponownie jak w piątek, fani dobrej muzyki zbiorą się pod sceną Sizeer Music On Tour aby posłuchać takich artystów jak DJ Dusha & Bartech, DJ Playaman & MC Cheeba, Par Excellence, Junior Stress, DJ Kfjatek. Gośćmi specjalnymi będą dwa zespoły z Wielkiej Brytanii – legendarny Gorillaz Sound System DJ Set oraz drum & bass’owi Calyx and Teebee & SP:MC. Po takiej dawce muzyki chyba nikt nie będzie spał spokojnie.

NIEDZIELA


Chodź w niedzielę powinno się odpocząć po ciężkiej sobocie – to nie w Kluszkowcach! Na dzień dobry wystartuje nowa konkurencja festiwalu czyli AZS MTB CUP Cross Country. Zawodnicy na krótkiej pętli powalczą z nierównościami terenu i własną kondycją. Chwilę później wyruszy finałowy odcinek JoyRide EMTB Enduro, który łączy szybki zjazd i kondycyjny podjazd. W samo południe, na torze New Era Dual Slalom, czoło w czoło, ramę w ramę wystartują zawodnicy, w równoległym wyścigu o nagrody!

Zaraz po zakończeniu New Era Dual Slalom wszyscy poszukiwacze adrenaliny przeniosą się na dolną część festiwalu, gdzie odbędą się zawody w skokach na gigantyczną poduszkę pneumatyczną. Podczas Fly Bag Jump Jam zawodnicy sprawdzą czy są ewolucje, których nie da się wykonać. Na najodważniejszych czekają nagrody od Dartmoor.
Na tym nie koniec! Przez całą niedzielę na dwóch torach Koxx Fighters Trial wypełnionymi wielkimi skałami i innymi przeszkodami, fanatycy „rowerów bez siodełek” będą próbować w jak najszybszym czasie przeskoczyć przez wszystkie przeszkody i dojechać do mety.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Mamy również miłą niespodziankę dla fanów fotografii. Każdy kto zrobi zdjęcia na festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest może wziąć udział w konkursie fotograficznym „Cyknij Festiwal z Sony”. Zasady są proste – w poniedziałek 27 maja na fanpage’u Joy Ride (https://www.facebook.com/pages/JoyRide/63781680898?fref=ts) ruszy aplikacja konkursowa. Każdy autor może dodać pięć zdjęć, które zostały zrobione na festiwalu. Konkurs będzie rozgrywany w trzech kategoriach:

1. Największa liczba lików - nagrodę za pierwsze miejsce w postaci słuchawek z najwyższej półki Sony MDR-XB910 otrzyma osoba, która uzbiera najwięcej „like’ów” pod swoim zdjęciem.
2. Sport, natura, muzyka - Nagrodę za drugie miejsce w postaci składanych słuchawek Sony MDR-V55 otrzyma osoba, która według organizatorów najlepiej przedstawi esencje festiwalu czyli połączenia sportu, muzyki i natury.
3. Najlepszy branding Sony – nagrodę za trzecie miejsce w postaci słuchawek Sony MDR-XB600 z dynamicznym basem otrzyma osoba, która według firmy Sony najlepiej uchwyci połączenie rywalizacji sportowej z materiałami reklamowymi Sony (flagi, banery, bramy, balony lub sprzęt)


INFORMACJE I ZAPISY:

Na stronie www.joyridefest.com oraz stronie wydarzenia fb (https://www.facebook.com/events/154771734679611/?fref=ts)

IMPREZĘ WSPIERAJĄ:


Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Ns Bikes, Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Info-narty.pl, Karcher      
Współorganizatorzy: Broken Music, Concept Music Art, CzorsztynSki, DirtItMore, Cyklokarpaty, Emtb.pl, Polish4XOpen, AZS Mtb Cup, Koxx Fighters
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, Eska TV, Aktivist, Vice, Si Magazyn, Radio Eska, Orange, Dh-Zone, Szok.it, MTB.pl, Student News, Podhale 24, Malopolska Online, Freestyle.pl, Aktywni.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com