facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-12
 

Największe zdjęcie Mont Blanc!

W czasie ostatniej sesji fotograficznej w masywie Mont Blanc Kamil Tamiola wykonał z pokładu helikoptera prawdopodobnie najbardziej precyzyjne zdjęcie Mont Blanc i okalających szczytów.
Od strony technicznej fotografia została wykonana z wysokości 3400 m, w czasie przelotu nad lodowcem Grand Montets pomiędzy Aiguille Verte, Petit Dru i Aiguille a Bochard. Zdjęcie składa się z 85 klatek o rozdzielczości 14 Mpix każda. Do wykonania fotografii posłużył pełnoklatkowy Nikon D3s z obiektywami Nikkor 24-70 2.8 oraz Nikkor 70-200 2.8 w trybie manualnym. Złożenie zdjęcia w całość wymagało 5 h czasu obliczeniowego na domowym 12-procesorowym mikro-superkomputerze, przy wykorzystaniu autorskiego oprogramowania Kamila, napisanego na potrzeby doktoratu.
 
Ostateczna wersja zdjęcia ma 215 Mpix rozdzielczości i zajmuje 1.5 GB przestrzeni dyskowej jako skompresowana fotografia. Jakość fotografii pozwala na zlokalizowanie pojedynczych alpinistów schodzących z grani Valle Blanche na Aiguille du Midi (powiększenie w prawej części zdjęcia).
 

Specjalnie dla czytelników Gór interaktywna wersja zdjecia
http://alpine-photography.com/mt-blanc/

Zdjęcie zostanie wykorzystane przez Muzeum Teylers w Hilversum (Holandia) w formie panoramicznego plakatu 5 m x 3 m w czasie kilkumiesięcznej ekspozycji poświęconej alpinizmowi. Fotografia jest częścią większego projektu multimedialnego, nad którym obecnie Kamil pracuje, a którego celem jest kolekcja ultra-wysokiej rozdzielczości zdjęć najbardziej prominentnych szczytów Alp, na potrzeby nowych topo dla Francuskiego Towarzystwa Alpinistycznego.

Kilka słów od Kamila:

Jestem bardzo podekscytowany, gdyż możliwe, że ustanowiliśmy rekord Guinnessa :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie czytelników GOR i zapraszam na mój profil na Facebooku .

 Największe zdjecie Mont Blanc - Kamil Tamiola
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com