facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-02
 

Najlepsze kino górskie - konkursy filmowe na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim

Obraz, w tym film od samego początku stanowił jeden z głównych punktów programu Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
Organizatorzy przygotowali w tym roku aż trzy konkursy filmowe, dzięki którym będzie można zobaczyć polskie i zagraniczne kino górskie z najwyższej półki, jak też krótkie, acz z pewnością pełne humoru filmiki stworzone przez miłośników górskich aktywności.

Grand Prix KFG 2010

Tradycyjnie odbędzie się Konkurs Polskiego Filmu Górskiego, w którym uczestnicy będą walczyć o główną nagrodę festiwalu - Grand Prix KFG 2010. Co roku konkurs cieszy się dużą popularnością, a na ekranie goszczą obrazy prezentujące najróżniejsze górskie dyscypliny w niebanalnych ujęciach. Konkurs filmu polskiego umożliwia także młodym twórcom zmierzenie się z uznanymi już filmowcami.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy


W tym roku organizatorzy postanowili nadać tematyce filmowej jeszcze większą rangę i zaprosić do udziału w konkursie filmowym również twórców zagranicznych. W efekcie, obok odbywającego się co roku konkursu o Grand Prix KFG 2010, czeka nas dodatkowo premiera Międzynarodowego Konkursu Filmowego.
Do udziału w konkursie zaproszono osiem zagranicznych produkcji oraz dwa najlepsze, wcześniej wybrane polskie obrazy. W jury Międzynarodowego Konkursu Filmowego zasiądą między innymi: Krzysztof Lang (przewodniczący jury), Martyna Wojciechowska, Krzysztof Wielicki i Piotr Turkot

Górski ekspres


Na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim równolegle do Konkursu Polskich Filmów i Międzynarodowego Konkursu Filmowego filmowcy będą mieli okazję powalczyć w jeszcze jednym filmowym "(mini)wyścigu" pod tytułem: "Górski ekspres".
"Górski ekspres" to kolejna propozycja dla wszystkich entuzjastów sportów górskich, którzy mają głowę pełną pomysłów. Do konkursu zaproszeni są zatem wszyscy miłośnicy wspinania, górskich eskapad, freeride`u czy slacka. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 60-sekundowe filmiki, również te nakręcone telefonem komórkowym.
Nadesłane filmy będzie można na bieżąco oglądać na stronie poświęconej konkursowi. Spośród tych propozycji zostaną wybrane najlepsze produkcje, które pokazane zostaną na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim i ubiegać się będą o Nagrodę Publiczności "Górskiego ekspresu".

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl.

Dorota Dubicka/KFG


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com