facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-22
 

Najcięższe 7 km w życiu - Bieg Gringo z cyklu Salomon Trail Running

Powoli do końca zbliża się cykl biegów Salomon Trail Running, przed nami jeszcze tylko imprezy trailowe w październiku i listopadzie w Poznaniu.
Zanim jednak cykl przeniesie się na zachód kraju, rozegraliśmy zawody na północy - w miniony weekend na plażach Gdyni odbył się Bieg Gringo.

To była już ósma edycja cyklu, nie zabrakło więc doświadczonych biegaczy i kibiców tłumnie odwiedzających atrakcje okolicznych portów. Ale dzięki stosunkowo łatwej i niedługiej trasie, na starcie pojawili się też zupełni debiutanci. Jeden z nich, Zbyszek Skupiński, określił Gringo jako „najcięższe 7 km w życiu”. Jego relacja udowadnia, że każdy może spróbować sił w takich zawodach, świetnie się przy tym bawiąc.

Naprawdę  mocny kawałek trasy. Niby tylko 7 km, ale to tak samo jak porównywać jazdę na szosie do jazdy w górach. Najpierw po piasku na plaży, schody i bieg pod górę kilkaset metrów. Stromo z górki w dół, zwalone drzewa do przeskakiwania, kamienie i znowu piasek, plaża, kamienie przy klifie. Rozumiem czemu te biegi są takie krótkie! W sumie nigdy jeszcze po takiej trasie nie biegłem, a wrażenia są świetne. Koniec z bieganiem po płaskim, od dzisiaj tylko hardcore. (...) Bardzo fajna organizacja, namioty ustawione na plaży za bulwarem, był DJ z fajną muzą i kilku fotografów. Uplasowałem się gdzieś lekko za połową stawki, ale mimo to jestem zadowolony, dałem z siebie wszystko. I po raz pierwszy udało mi się coś wygrać - poza koszulką wylosowałem bon na zegarek Suunto. 

Wszystkich, którzy na własnej skórze chcą przekonać się jak działa biegowa adrenalina, zapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy cyklu na poznańskiej Malcie. Na stronie www.trailrunning.pl znajdują się informacje o terminach oraz aktualny ranking już tysiąca zawodników. Zostań jednym z nich!

Wyniki najlepszych

Kobiety

1     Magdalena     Demianiuk     36:43
2     Paulina     Załucka     39:06
2     Marta     Kosmala     39:06

Mężczyźni
1     Piotr     Suchenia     26:34
2     Maciej     Sawicki     26:38
3     Jacek     Kuźniar     26:49
 fot. Gringo
 fot. Gringo
 fot. Gringo
 fot. Gringo
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com