facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-06
 

Nadchodzą raciborskie Wiatraki!

Jak co roku, w ostatni weekend października, Racibórz stanie się na 3 dni mekką polskich podróżników... Już wkrótce, bo w dniach 23 - 25 października br odbędzie się VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI.
Jak zawsze - przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, dbając zarówno o bardzo silny skład gości pokazujących slajdy (naszymi gośćmi będą m.in. Katarzyna Mazurkiewicz, David Kaszlikowski, Dominik Bac), jak i wyjątkowo dobrą część muzyczną (w roli gwiazd: Strachy na Lachy, Ratatam i Edi Sanchez Band).

Tradycyjnie nie zapomnieliśmy o 2 blokach dobrych filmów górskich, które wprost z Lądka Zdroju przywiezie dla nas Zbyszek Piotrowicz.

W tym roku zaglądamy w miejsca egzotyczne, w których dzieją się ciekawe rzeczy i wyjątkowe historie. Kapitan Anna Grebieniow opowie o przejeździe żaglowozem przez Pustynię Gobi, Dominik i Klaudia Bac opowiedzą o wyprawie do ostatnich dziko żyjących plemion indiańskich, a Bartek Piziak zda relację z sytuacji w Irackim Kurdystanie. David Kaszlikowski przedstawi mistrzowskie slajdowisko o swoich (teoretycznie) "niemożliwych wyprawach", a Kasia Mazurkiewicz zagląda nad Ganges - od jego źródeł aż do ujścia w oceanie. Raciborzanim, Janusz Mendyk, pokaże slajdy z trekkingu wokół Everestu, a Robert Szyjanowski przybliży postać Benedykta Polaka - polskiego mnicha, który dotarł do krajów Dalekiego Wschodu o wiele szybciej niż Marko Polo...
Arun Milcarz przedstawi tragikomiczną relację ze swojej ostatniej podróży do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, a Lena Świadek opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Korei Południowej. Znany i lubiany piechur - Kuba Terakowski opowie o swojej 7-letniej podróży przez 7 kontynentów...

W piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym powodzeniem.

www.wiatraki.rosynant.pl

Na wszystkie imprezy - WSTĘP WOLNY !

Wyjątek stanowi blok szkolny i koncert Strachów na Lachy
Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach"!

Dawid Wacławczyk
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com