facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-12
 

Na wakacje w Bieszczady z nowym przewodnikiem wyd. Compass

W ofercie wydawnictwa Compass pojawił się nowy przewodnik dla zmotoryzowanych turystów dysponujących ograniczonym czasem, zachęcający do zwiedzania Bieszczadów.
Bieszczady, najbardziej na południowy - wschód wysunięty fragment polskich Karpat, cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc z dziewiczą przyrodą górską, unikatowe w skali kraju wyniosłe połoniny z rozległymi panoramami, połyskujące tafle jezior wcinających się zatokami - niczym fiordy - w malownicze zbocza otaczających je gór, kryształowo czyste rzeki i strumienie górskie na czele z malowniczo wijącą się u stóp Otrytu wstęgą Sanu, wciąż przyciągają szeroką rzeszę miłośników tego urokliwego zakątku naszego kraju.

Mimo znacznego rozwoju w ostatnich latach, napływu nowych osadników, powstania wielu obiektów i ciągów komunikacyjnych, Bieszczady uznawane są ciągle za dziewicze, najbardziej dzikie i najmniej zaludnione góry w Polsce, niezmiennie urzekające swoją magią i tajemniczością.
 

Można je zwiedzać na różne sposoby - samochodem, rowerem, pieszo i konno. Aby dokładnie poznać ich osobliwości i miejsca odludne, przemierzyć szlaki i zajrzeć do każdego zakątka, obejrzeć zabytki, odkryć wszystkie walory i poczuć ich klimat, trzeba poświecić niejeden miesiąc, a na pewno nie jeden pobyt. Tylko pytanie: kto aktualnie może na to sobie pozwolić? Z doświadczenia wiemy, że przybywający turyści mają coraz mniej czasu i chcieliby podczas urlopu (lub nawet krótkich weekendowych pobytów) poznać najciekawsze miejsca tej pasjonującej krainy.


Dla nich właśnie wydawnictwo Compass przygotowało ofertę wypoczynku z wykorzystaniem samochodu w formie przewodnika, który stanowi propozycję zwiedzania – z konieczności pobieżnego – Bieszczadów podczas jednego urlopu. Proponowane są w nim samochodowe wycieczki ułatwiające poznanie wybranych atrakcji na trasach, połączone z krótkimi spacerami do miejsc widokowych, ciekawych osobliwości kulturowych i przyrodniczych.

Rzetelność przewodnika gwarantuje znana postać jego autora – Pana Stanisława Orłowskiego,
przewodnika beskidzkiego od urodzenia mieszkającego w Bieszczadach. Jest on autorem licznych opracowań i przewodników, znakarzem szlaków, pilotem wycieczek turystycznych i wie doskonale, czego oczekują turyści. A, że wyśmienity z niego gawędziarz, laurami w tym zakresie nagrodzony, więc tekst do przewodnika przygotował w niezwykle atrakcyjnej formie. 


Więcej informacji o przewodniku znajdziecie na stronie
compass.krakow.pl >>
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com