facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-23
 

Na scieżkach przygody (24 kwietnia, Sopot)

Polski Klub Przygody we współpracy z Europejską Szkołą Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości w Sopocie organizują kolejne spotkanie z cyklu "Na ścieżkach przygody".
W piątek, 24 kwietnia 2009 r. o godz. 19:00 gościem wieczoru będzie znany podróżnik Marcin Gienieczko, który opowie o North Extreme Expedition 2008-2009.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku uczelni mieszczącego się w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku, SKM Sopot Kamienny Potok)

Zarząd Polskiego Klubu Przygody

EXTREME NORTH EXPEDITION 2008-2009

Wyprawa przez Syberię to ukoronowanie wielkiego projektu, który został nazwany "Extreme North Expedition" - trzy wielkie ekspedycje przez Północ. Pierwsza jego część została zrealizowana w czerwcu 2008 r. kiedy to Marcin Gienieczko spłynął niewielkim gumowym kajakiem rzekę Ponoj do Morza Barentsa, a później Morzem Białym opłynął Półwysep Kolski. Kolejnym etapem była przeprawa przez Góry Mackenzie i przejście 350 km przez najbardziej niedostępne obszary północnej Kanady. Ostatnią częścią projektu, zakończoną w kwietniu 2009 r., było piesze pokonanie 1500-kilometrowego odcinka skutej lodem i śniegiem Syberii.
Trasa ekspedycji w zamierzeniach miała wieść rzeką Kołymą. W ekstremalnych temperaturach dochodzących do -60 stopni Celsjusza. Celem samotnej wyprawy była osada Zyrianka położona w dolnym biegu rzeki. Czy Marcinowi Gienieczce udało się tam dotrzeć? Czy wrócił do kraju bez większych odmrożeń? O tym wszystkim dowiemy się podczas piątkowego spotkania.
 Marcin Gienieczko
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com