facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-28
 

Na Magurkę Wilkowicką w 38 minut

Na starcie II Biegu Górskiego o Puchar IGOSPORT stanęła cała czołówka biegów górskich w Polsce. Trasa miała długość 8,2 km i przewyższenie 640 m.
II Bieg Górski o Puchar IGOSPORT zgromadził ponad 170 biegaczy z całej Polski. Zawody, które były zarazem Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Biegach Górskich, odbyły się w niedzielę 25 września 2011.

Najszybszym zdobywcą Magurki Wilkowickiej został Piotr Czapla z UKS 14 z Zabrza. Ponad 8 km trasę z Bielska-Białej na Magurkę Wilkowicą (909 m n.p.m.) pokonał w czasie 38 minut 30 sekund. Zaraz za Piotrem na metę przybiegł Daniel Wosik reprezentujący RMD Montrial Team i Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wśród kobiet wygrała, jedna z najlepszych biegaczek górskich w Polsce, Anna Celińska z Bielska-Białej, która przybiegła w czasie 46 minut 19 sekund. Na wysokiej ósmej pozycji z czasem 42 minut 47 sekund bieg zakończył bielszczanin Kamil Kos reprezentujący AZS AWF Kraków. Zawody te były także Mistrzostwami 18. Batalionu Powietrznodesantowego.
 

W biegu wystartowało 44 żołnierzy w tym 30 komandosów z Kanady, którzy aktualnie szkolą się w Bielsku-Białej. Klasyfikację komandosów wygrał Sławomir Hatala, który w generalnej klasyfikacji był 12, z czasem 45 minut 10 sekund.

„Cieszę się, że w II Biegu Górskim o Puchar IGOSPORT uczestniczyło wielu zawodników i sympatyków biegania górskiego w Polsce. W tym roku trasa była dłuższa bo miała ponad 8 kilometrów i 640 m przewyższenia.
Niespodziewanie zawody wygrał osiemnastoletni Piotr Czapla z Zabrza, który jest od niedzieli Młodzieżowym Mistrzem Polski w Biegach Górskich. Myślę, że dzięki naszej imprezie odkryliśmy diament na arenie polskich biegów górskich.


Nasz region idealnie nadaje się do uprawiana tego typu biegów. Rejon Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym jest idealnym miejscem treningowym zarówno do biegów, nordic walking jak i narciarstwa biegowego. To sporty, które może uprawiać każdy. W tym roku powstanie profesjonalna trasa dla narciarstwa biegowego zaraz przy schronisku na Magurce, my także chcemy przygotować trasę biegową na Bulwarach Młodości w Straconce. Można u nas także wypożyczyć sprzęt do narciarstwa biegowego. Zapraszam na wspólne treningi, co czwartek o 18:15 spotykamy się w naszym sklepie przy Górskiej 7. Na razie biegamy po okolicznych górkach, a jak spadnie śnieg ruszamy na biegówki.”
– mówi organizator Bartosz Chmielewski z IGOSPORT z Bielska-Białej.
 

Relacja z imprezy wraz z wynikami znajduje się na stronie internetowej www.igosport.pl

Organizatorem biegu była firma IGOSPORT z Bielska-Białej i Stowarzyszenie Ultra Beskid.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com