facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-29
 

Murall – nowa arena adidas Outdoor

Wraz pierwszymi dniami grudnia startuje w Warszawie oczekiwane przez miłośników życia w pionie nowe centrum wspinaczkowe „Murall”. Wspólnie z adidas Outdoor będą tworzyć najlepszą wspinaczkową przestrzeń w Polsce. Nowa arena dedykowana będzie zarówno dla zawodowców, jak i amatorów wspinania. Czego można się spodziewać po Murallu?

Centrum Wspinaczkowe to powierzchnia 1500m2, w skład której wchodzą panele boulderowe oraz profesjonalny kompleks ścian do wspinania się z liną dochodząca do 12 metrów. Zarówno zaawansowani, jak i początkujący wspinacze znajdą tutaj drogi odpowiednie dla swojego poziomu.

 

 

Na sportowców czeka ok. 150 dróg na różnych formacjach wspinaczkowych (systematycznie zmienianych), jedna z największych ścian boulderowych w Polsce oraz strefa rozgrzewki i dobrego treningu, gdzie dostępne będą m.in. wolne ciężary, campus i drabina Bahara. Po treningu wszyscy na pewno docenią komfort szatni wraz zapleczem sanitarnym. O ich bezpieczeństwo i poziom wspinania będzie dbać Team Muralla, doświadczonych instruktorów i zawodników wspinaczki. Na chętnych czekają też otwarte listy kursów i sekcji wspinaczkowych.

 

Murall to także jedyna ściana w Polsce posiadająca system autoasekuracji TruBlue, który pozwala na swobodną i bezpieczną wspinaczkę bez asekurującego partnera.

 

Centrum Wspinaczkowe Murall powstało z marzeń i ze znajomości potrzeb środowiska wspinaczkowego, jego współwłaściciel, Tomek Dąbrowski tak mówi o realizacji tego przedsięwzięcia:

 

Przygodę ze wspinaniem zacząłem 20 lat temu na kursie skałkowym w Sokolikach. Pierwszą ściankę zbudowałem 17 lat temu na klatce schodowej dziesięciopiętrowego bloku, w którym się wychowałem. Potem było wspinanie w Europie, Afryce, Ameryce Środkowej, Azji. Teraz po 12 latach w korporacji zdecydowałem się rzucić wygodne życie za biurkiem i wrócić do swojej pasji. Tak powstaje Murall - profesjonalne centrum wspinaczkowe, zrodzone z pasji kilku narwańców, stworzone dla tych, którzy kochają wspinanie i tych, którzy dzięki nam będą mogli je dopiero odkryć...

 

A co jest jeszcze do odkrywania w Centrum Wspinaczkowym Murall? Parę szczegółów dla dociekliwych:

 

ŚCIANA MURALL

  • Ściany połogie, pionowe i przewieszone, sięgające 12 metrów.

  • Około 150 dróg wspinaczkowych systematycznie zmienianych.

  • Bogaty wybór formacji wspinaczkowych: płyty, zacięcia, grota, komin, rysy.

  • Zróżnicowane trudności od 5 do 8a.

  • Drogi układane „po kolorach”, aby ułatwić i uatrakcyjnić wspinanie.

  • Możliwość wspinania z dolną i górną asekuracją.

  • Możliwość efektywnego treningu indywidualnego w pojedynkę, gdy partner nie może w tej chwili dotrzeć na ścianę, dzięki wykorzystaniu systemu autoasekuracji TruBlue.

  • Szeroki wybór chwytów i struktur topowych marek światowych i polskich, m.in: Aix, Core, Gato, Geco holds, HRT, Tri Point, Sandstone, Volx, X-core.

 

PANELE BOULDEROWE:

Jedna z największych ścian boulderowych w Polsce, która jest dokładną repliką ściany na zawody Pucharu Polski w Boulderingu 2013. Dla tych, którzy przygotowują się do zawodów, to idealne warunki do treningu. Dla pozostałych jest to szansa, aby zmierzyć się z polską czołówką boulderingową i spróbować swoich sił na drogach, po których w czasie zawodów wspinali się najlepsi. Po każdej edycji Pucharu Polski organizowane będą dogrywki po tych samych boulderach.

 

 

 

AUTOASEKURACJA TRUBLUE:

TRUBLUE to nowa generacja urządzeń autoasekuracyjnych, zaprojektowana specjalnie dla potrzeb ścian wspinaczkowych. Daje szerokie możliwości zarówno osobom początkującym, jak i tym z dużym doświadczeniem. Umożliwia swobodną wspinaczkę bez asekurującego partnera, trening wytrzymałości czy naukę ”prowadzenia”. Jako jedyne urządzenie autoasekuracyjne wykorzystuje przełomowy system magnetycznych hamulców, zapewniając pełne bezpieczeństwo potwierdzone zgodnością z amerykańskimi i europejskimi normami. TRUBLUE sprawia, że od dzisiaj nie trzeba szukać partnera żeby wpaść na ściankę i potrenować!

 

Pierwsza STREFA FUN CLIMB w Polsce!

Dla spragnionych adrenaliny i aktywnej rozrywki Centrum Wspinaczkowe Murall przygotowało specjalną strefę FUN CLIMB. To coś więcej niż klasyczne wspinanie – 25 różnych przeszkód (każda o wysokości 10 metrów) pozwala zmierzyć się z grawitacją, wysokością i własnymi słabościami. Doskonałe miejsce na aktywną rodzinną zabawę, organizację urodzin albo spotkanie ze znajomymi po pracy.

 

 

 

 

Murall - nowa arena adidas Outdoor

To tylko wstęp do tego, co będzie się działo. Głównym parterem Centrum został adidas, tworząc tam nową arenę adidas Outdoor. Murall i adidas będą wspólnie tworzyć najlepszą przestrzeń wspinaczkową w Polsce. Zawody, konkursy, ciekawe wydarzenia - to wszystko już wkrótce czeka na wszystkich miłośników wspinaczki. Razem będą podejmować nowe wyzwania i wspierać najmocniejszych zawodników w rozwijaniu ich pasji.

 

Śledźcie newsy na stronie:

www.murall.pl/, na Facebooku: www.facebook.com/pages/Centrum-Wspinaczkowe-Murall/ oraz na zaprzyjaźnionym fan page’u adidas Outdoor:

www.facebook.com/adidasoutdoor

 

Zapraszamy niecierpliwych już 4 grudnia – na oficjalne otwarcie ścianki. Przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek dla odwiedzających.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com