facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-02-26
 

Montownia Kreatywna w pogoni za Śnieżną Panterą

Miłośnicy gór, przygody, mocnych wrażeń, taternicy i alpiniści. Montownia Kreatywna zaprasza wszystkich na wyprawę  po górach Azji Środkowej. 26 lutego o godz. 20.00 w pubie Mała Scena OCK (Ostrów Wielkopolski) razem z Rafałem Małeckim będziemy pokonywać burze śnieżne, szczeliny w lodowcach, walczyć z chorobą wysokościową, a to wszystko w celu zdobycia Śnieżnej Pantery. Prestiżowego tytuł, nadawanego za zdobycie pięciu siedmiotysięcznych gór byłego ZSRR.

Śladami Ostrowskiego Globtrotera podążymy do Kirgistanu, Tadżykistanu i Kazachstanu. Do krainy gór Pamiru w którym zbiegają się najwyższe na świecie łańcuchy górskie: z południowego wschodu Karakorum i Himalaje, ze wschodu Kunlun, z północnego wschodu Tien-Szan, a z południowego zachodu Hindukusz. Stąd Pamir nazywany jest niekiedy Dachem Świata. Staniemy na wierzchołkach;  Szczyt Lenina – 7134 m n.p.m.,  Szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., Pik Komunizma  – 7495 m n.p.m. Zaplanujemy razem wyprawę na ostatni szczyt ze Śnieżnej Pantery - Pik Pobiedy – 7439 m n.p.m., by w tym roku próbować go zdobyć.


 „Cztery ekscytujące wyprawy, chwile mrożące krew w żyłach, zwycięstwa i porażki. Pytania i odpowiedzi, czy warto ryzykować w górach zdrowiem, życiem i gdzie jest granica, której nie powinno się przekraczać. Zapraszam wszystkich bez wyjątku i żeby nikt później nie mówił mi że nie wiedział”. – mówi Rafał Małecki

Cykl spotkań podróżniczych „Śladami Ostrowskich Globtroterów” wpisał się na stałe w haromonogram Ostrowskich wydarzeń. 


Organizujemy cykl od 2012r. Możemy powiedzieć, że na każde spotkanie przychodzi średnio stu zainteresowanych. Pełny lokal, przyjazna atmosfera, piękne fotografie, dyskusje toczące się w trakcie spotkań i niesamowite historie, to tylko namiastka tego, co dzieje się na globtroterach. Warto przyjść, zobaczyć, posłuchać. Ludzie z którymi organizujemy spotkania, to niezwykłe postacie. Ludzie z pasją, miłością do poznawania Świata i co najważniejsze, to Ostrowianie „ – mówi Agnieszka Janowska z Montowni Kreatywnej.

Organizator spotkania: Montownia Kreatywna 

https://www.facebook.com/MontowniaKreatywna/?fref=ts 

 

Termin spotkania: 26 luty godzina 20.00

miejsce;  pub "Mała Scena OCK" ul. Wolności 2 Ostrów Wielkopolski. Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com