facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-21
 

Montenegro (25 stycznia, Kraków)

Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 25.01.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
„... I znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko ...
... miejsca na spokojną, letnią labę”


Państwo, w którym, jako pierwszym, nie będącym członkiem Unii Europejskiej, przyjęto walutę Euro. Kraj, który z powodzeniem może być wakacyjną alternatywą dla miłośników Adriatyku, ciepła i bałkańskiej gościnności.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Andrzejem Pasławskim, który wielokrotnie odkrywał rejon bałkański.


Montenegro - ta tajemniczo brzmiąca kraina, to nic innego, jak powstała po rozpadzie dawnej Jugosławii Czarnogóra, do niedawna będąca we wspólnocie z Serbią. Od 2006 roku samodzielne państwo. Jak każdy bałkański kraj – nie pozbawiony kontrastów i kontrowersyjnych opinii. Czy warto go zwiedzić, pozostać tam chwilę, a może wrócić? Tam spotkamy adriatycki fiord, kilka pięknych kanionów, czarowne góry, bezdroża, gościnnych górali... a dla miłośników plastiku-fantastiku też coś będzie. Postaramy się przekonać Was, że warto. Postaramy się zapoznać Widzów z wybrzeżem, górami, kanionami i klimatem Czarnogóry.

Barbara i Andrzej Pasławscy – odkrywają Bałkany już od 9 lat łącząc pasję podróżowania z fotografią. Autorskie relacje z podróży bałkańskich pojawiały się w różnych czasopismach, a sam pokaz został wyróżniony na Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” zajmując II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej zajmując miejsce III.

Więcej informacji o podróżach Państwa Pasławskich znaleźć można na stronie www.fotolandia4x4.com.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 25.01.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie.
Wstęp wolny.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com