facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-02-12
 

MONSTER i ICEFALL. Jak nie patrzyć rękawice

To dwie niezależne pary rękawic ale również mogą stanowić komplet tj. wewntrzną i zewntrzną. Wewnętrzne -  MONSTER jak sama nazwa wskazuje przewidziane i zaprojektowane zostały  do współpracy z dziabkami z rodziny Monster.


 To dwie niezależne pary rękawic ale również mogą stanowić komplet tj. wewntrzną i zewntrzną. Wewnętrzne -  MONSTER jak sama nazwa wskazuje przewidziane i zaprojektowane zostały  do współpracy z dziabkami z rodziny Monster. Cienkie i elastyczne. Wewnętrzna strona dłoni uszyta została z czarnej syntetycznej skóry, zewnętrzna to elastyczny czarny Nylon Spandex a boki palców to z kolei żółty   Spandex. Kciuk z wierzchniej strony obszyty został miękką pluszową tkaniną a obszar chwytu między kciukiem a palcem wskazującym został wzmocniony tkaniną Non Slip z silikonową siatką zwiększającą tarcie. Jak widać na zdjęciu układ kostny dłoni został przedstawiony na rękawiczkach i to zarówno ze strony wewnetrznej jak i zewntrznej. To nietuzinkowy design a prócz tego dodatkowa ochrona palców z zewnętrznej strony (gumowe kosteczki) i poprawienie chwytu dzięki nakropionym silikonowym kostkom po stronie wewnętrznej dłoni. Z jednej jak i z drugiej strony znajduje się również nowe logo GRIVEL’a.    ICEFALL – to zewnętrzne lub niezależne pięciopalczaste zimowe rękawice,  opracowane do uprawiania  wspinaczki lodowej. Już na pierwszy rzut oka widać zaawansowane technologie w postaci użytych materiałów i konstrukcji rękawic. Teramid®,Cordura®, Kevlar® czy membrana Hipora®. A wszyte ochraniacze stawów nadrarstka i palców robią wrażenie. W przegubie ręki żółta taśma ściągająca,    regulująca obwód i zapinana taśmą velcro. Żółte dodatki w postaci blokerów, sprzączek czy taśm dopełniają całości w typowej dla Grivel’a czarno-żółtej kolorystyce jak również logo na mankietach.

OCENA
MONSTER  to typowo ochronne rękawiczki, których zadaniem jest zabezpieczenie dłoni, poprawienie uchwytu i częściowa izolacja przed zimnem. Przeważającym materiałem, z którego są wykonane to Spandex-poliuretanowe włókna o bardzo dużej rozciągliwości,  dzięki temu idealnie leżą, są elastyczne i gwarantują dużą manualną sprawność. I o to chyba chodzi aby rękawiczki nie utrudniały nam wykonania czynności, które musimy zrobić. Jeszcze raz należy zwrócić uwagę na coś co wyróżnia je od razu tj. design, połączenie walorów użytkowych, funkcjonalnych z szatą plastyczną czyli stylizowany układ kostny dłoni. Jeśli używamy ich jako rękawic wewnętrznych to Spandex umożliwia nam odparowanie  spoconej ręki...

Cały tekst dostepny w listopadowym numerze GÓR 11 (150) 2006

Dystrybutor  http://www.himalsport.com.pl/

Piotr Jasieński rat.TOPR

(dg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com