facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-15
 

Monika Witkowska o Evereście

Monika Witkowska będzie gościem na pokazie w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (Niepołomice, ul. Zamkowa 2) 23 stycznia 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00.

Dlaczego wyprawa na Everest trwa aż dwa miesiące? Czy to góra dla każdego i jak wyglądają realia jej zdobywania? Ilu wspinaczy zdobyło górę, a ilu przypłaciło to życiem? Jak zachowuje się organizm w „strefie śmierci”? Dlaczego na dużej wysokości nie da się ugotować ryżu, a jajko na miękko gotuje się aż 20 minut? Dlaczego u góry brakuje tlenu i od którego momentu wspinacze wspomagają się butlami? Jak się na wysokości załatwia potrzeby fizjologiczne? Co jest prawdą, a co fałszem w tym, co się o Evereście mówi?Na te i inne pytania odpowie w czasie swojej prelekcji Monika Witkowska, której w ubiegłym roku udało się stanąć na najwyższym szczycie świata.

Monika Witkowska to nałogowa podróżniczka, na koncie ma ponad 160 krajów. Zawodowo -€“ dziennikarka, autorka książek i pilotka wycieczek. Wśród swoich licznych pasji za najważniejsze uznaje żeglarstwo morskie (głównie rejsy polarne, w tym rejs na Antarktydę połączony z opłynięciem Przylądka Horn i arktyczny szlak z Grenlandii na Czukotkę) oraz góry, zwłaszcza tzw. góry wysokie. Jest autorką m.in. książki „Everest. Góra Gór” (wyd. Bezdroża).
Więcej na jej temat na stronie: www.monikawitkowska.pl.

W trakcie pokazu możliwość wygrania książek podróżniczych wydawnictwa Bezdroża!

Po prelekcji jak zwykle spotykamy się w Piwnicy Dźwięku i Słowa na rozmowach z gościem przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach :)

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!Więcej informacji: www.mcdis.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com