facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-22
 

Mongolia - w krainie Czyngis Chana (23 X, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda zaprasza na kolejne slajdowisko z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz...". Tym razem o swojej wyprawie do Mongolii opowie Grzegorz Petryszak.
Mongolskie przysłowie powiada: „Szczęście człowieka leży w pustkowiach”. Czy w Mongolii mieszkają jeszcze szczęśliwi ludzie?
O podróży bezkresnymi stepami mongolskimi dżipem made in Russia, o tym jak spragniony język staje kołkiem na pustyni Gobii, wędrówce na wulkan w Górach Czentejskich będzie opowiadał Grzegorz Petryszak - szef Gotrampingu Klubu Podróżniczego (gotramping.pl), który odwiedził kilkakrotnie ten  tajemniczy ale niezwykle gościnny kraj.

W Mongolii 5 razy większej od Polski żyje tylko 2,5 mln mieszkańców. Z tego połowa w Ułan Bator. W Mongolii na każdego mieszkańca przypadają dwa konie. Dzisiejsi mieszkańcy stepów to zacofane pastuchy czy ostatni prawdziwi nomadzi? Czy zostało w nich coś z dawnego blasku władców połowy świata? Wszak Mongołowie wywodzą się od dumnych i groźnych wojowników Czyngis Chana. Zapraszam na wyprawę w krainę paradoksów. Zapraszam do Mongolii.


 
Slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…” odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 23.10.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Więcej na stronie:
www.wagabunda.krakow.pl

Wstęp wolny!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com