facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-03
 

Mój rok w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund

Tomasz Wawrzyniak - wicekierownik i meteorolog XXXIV Ekspedycji Polarnej PAN w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Jest to najdalej na północ wysunięta polska placówka naukowa prowadząca działalność całoroczną.
Tomek spędził na stacji prawie dwa lata, gdzie oprócz prowadzenia badań miał możliwość obserwacji kultury osadnictwa Svalbardu. Na spotkaniu opowie nam o trudach życia pod biegunem, pokaże zdjęcia bogatej fauny i flory, przepięknej zorzy polarnej i opowie o bliskich spotkaniach pierwszego stopnia z niedźwiedziami polarnymi.

"Przybywając tu choć raz, można popaść w zachwyt zróżnicowanym krajobrazem, czystym, mroźnym powietrzem, a przede wszystkim totalnym oderwaniem się od codziennych spraw ucywilizowanego życia w pośpiechu. Mimo iż w tej arktycznej, surowej, dalekiej północy jest się elementem obcym i być może nawet zupełnie niepożądanym, jej piękno zapada głęboko w pamięć i sprawia, że trudno jest później wrócić do „normalnego” życia. Po powrocie do kraju pojawia się ciągła polarna tęsknota."
Tomasz Wawrzyniak


www.facebook.com/WieczorPodroznikaOdNowa

Wstęp wolny!

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "OD NOWA"
Toruń
ul. Gagarina 37a


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com