facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-09
 

Mój Pionowy Świat (18 listopada 2005, Leszno)

Spotkanie będzie relacją Macieja Ciesielskiego ze wspinaczek na kilka największych ścian skalnych świata.


Koło Turystyczne I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie zaprasza 18 listopada 2005, godz. 18.00 na kolejny z cyklu pokazów przeźroczy "Portrety Ziemi 2005". Spotkanie będzie relacją Macieja Ciesielskiego ze wspinaczek na kilka największych ścian skalnych świata.

Autor jest absolwentem I LO w Lesznie i studentem Politechniki Wrocławskiej. Autor licznych przejść w górach Alaski, Dolinie Yosemite i Alpach Francuskich. Jeden z czołowych, polskich wspinaczy zimowych. Zdobywca licznych nagród za przejścia wspinaczkowe.

Aż trudno to ogarnąć, jeszcze parę godzin temu walczyliśmy o każdy metr ściany, a teraz wielkie ognisko i totalna wyżera połączona z degustacją wymyślnych drinków Jose. Wszyscy się śmieją, wspominając chwile spędzone w ścianie, poezja Konopnickiej unosi się w powietrzu. Zamykam oczy, zmęczenie i emocje tego wieczoru robią swoje, odpływam w swój świat, jak w kalejdoskopie przelatują mi w myślach wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy. Zima, Szklarska, „Rutek”, „Krakowscy”, uczelnia, sesja, wrocławska Nora, kto by wtedy pomyślał, że to będzie taki udany rok, Alaska, Kuba. Z zamyślenia wyrywa mnie wrzask naszych przyjaciół. To Leo uruchomił martwy, jak się wydawało, magnetofon. Spokojne reagge z powrotem zabiera mnie daleko, Tatry, Tabor, Turnia Zwornikowa, Adam, szyby, Kasia, w końcu El Capitan i Sea of Dreams. Mój ostatni rok życia to morze marzeń, dla mnie spełnionych. Jestem szczęśliwy. Zasypiam z błogim uśmiechem...

2005-11-9

(kg)

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com