facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mocne przejścia ostatniego tygodnia

W ciągu ostatniego tygodnia miało miejsce parę ciekawych przejść. Padły m. in. 50 Words for Pump, Southern Smoke Direct, Wallstreet, Fabelita, Open Your Mind.
Red River Gorge
 
Melissa Le Nevé dołączyła do kobiecej czołówki skalnej, dzięki przejściu 50 Words for Pump (8c+). Na swoim blogu napisała, że już dwa dni wcześniej była blisko poprowadzenia drogi, lecz spadła na ostatnim trudnym ruchu. Po tej próbie przeniosła się do sektoru Chocolate Factory, gdzie miała okazję podziwiać Adama Ondrę na jego onsajtowym przejściu Golden Ticket. Zmotywowana zmaganiami Czecha, w następnej próbie poprowadziła 50 Words...Melissa Le Nevé na 50 Words for Pump. Fot. Aurelien Tixiér
 
W Red River Gorge do kapowniczka dorzuciła jeszcze Transworld Depravity (8b+) RP i Ultra Perm (8b) OS. 

 
 
Tymczasem Adam Ondra, Daniel Woods i John Cardwell obili własne projekty. Zwłaszcza projekt (umieszczony pomiędzy Pure Imagination i Golden Ticket) Adama jest o tyle ciekawy, że Czech określił go jako "Lifetime project". Poszczególne ruchy jest wstanie zrobić, lecz połączyć je w ciąg to będzie coś!
 
John Cardwell dokonał czwartego przejścia Southern Smoke Direct (5.14d). Jest to już jego trzecia dziewiątka a.

Dodatkowo Daniel Woods zgodził się z wycenami Ondry. Wychodzi na to, że Pure Imagination i Golden Ticket mają po 8c+, z tym że ta druga mieści się raczej w górnej granicy stopnia.
 
Frankenjura
 
We frankońskich lasach nie próżnował Stew Watson z Wielkiej Brytanii, który przeszedł klasyk Wolfganga Güllicha Wallstreet 8c. Droga ta powstała w 1987 i jest pierwszą ósemką c na świecie.
 


Stew Watson na Wallstreet 8c. Fot. arch. Stew Watson
 
"Gdy miałem 12 lat, jeden z przyjaciół ojca podarował mi plakat przedstawiający Güllicha na Wallstreet. Przez lata - gdy wisiał w mojej sypialni - zastanawiałem się jakim cudem Güllich wisi na dwóch palcach. Nigdy nie myślałem, że kiedyś przejdę tą drogę”.
 


Plakat z pokoju Stewa. Fot. arch. Stew Watson
 
Steve próbował Wallstreet już latem, lecz nie był w stanie połączyć ruchów w całość. Nie dawała mu jednak spokoju, więc postanowił wrócić na nią. Ostatniej niedzieli przy idealnych warunkach droda padła.
 
Santa Linya
 
W Hiszpanii działa mocno Łukasz Dudek, przechodząc takie klasyki jak Fabelita 8c/c+, Open Your Mind 8c+ (soft według Łukasza), Nueva Ola 8c+, oraz na koniec Irak Attack 8a+ OS.

Źródło: 8a.nu, ukclimbing.com, climbandmore.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com