facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-08-27
 

Moc Gór 2020 – formuła on-line i wystawy towarzyszące

Rok 2020 jest czasem wyjątkowo trudnym. Dlatego też postanowiliśmy, że uruchomimy dla wszystkich chętnych dodatkową opcję w formie platformy online na naszej stronie, na której będzie można zobaczyć konkursowe filmy. Bilety można będzie kupić w dwóch wariantach. Festiwal Moc Gór 2020 odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Nosalowym Dworze w Zakopanem.

Fot. materiały organizatora


Do sprzedaży trafią trzy rodzaje biletów, pozwalające na uczestniczenie w Festiwalu Moc Gór 2020 w wersji online. Dostęp do jednego z trzech bloków filmowych trwających około 5h kosztował będzie 24,99 zł. Z kolei w cenie 59,99 zł można będzie nabyć karnet obejmujący wszystkie projekcje. Bilety upoważniają do oglądania produkcji biorących udział w konkursie filmowym Moc Gór w terminie 27.08.2020 od godz. 09:00 do godz. 23:59 w dniu 30.08.2020 r. Ponadto oferujemy dostęp do filmów nagrodzonych w konkursie. Produkcje z tego specjalnego bloku filmowego obejrzeć będzie można w dniu 30.08.2020 w godz. 12:30-23:59 – czyli zaraz po ogłoszeniu werdyktu konkursowego. Koszt biletu na filmy nagrodzone to 39,99 zł. Bilety do nabycia od czwartku 20.08.2020 r.


Czas obowiązywania biletów naliczany będzie od momentu wpisania kodu, który każdy otrzyma w wiadomości zwrotnej po zakupie biletu, jednak stanie się to nie wcześniej, niż 27 sierpnia. Wyjątkiem jest blok niedzielny - ten będzie można oglądać od godz. 13.00 poogłoszeniu werdyktu.


W ramach festiwalu odbędą się dwie wystawy – Rafała Raczyńskiego i Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej. 


Wystawa fotografii górskiej Rafała Raczyńskiego nosi tytuł „Góry świata w obiektywie”. Jak mówi sam autor, obejmuje ona nie tylko górskie krajobrazy, ale także wspaniałe kompozycje chmur, które potrafią zrobić wrażenie większe, niż najbardziej efektowne pasma górskie. Fotografie pochodzą z wypraw autora w najróżniejsze góry świata w tym w Tatry, Alpy, Kaukaz, Andy, czy na Kilimandżaro.

Rafał Raczyński (ur. 1979 r.) - jest absolwentem geofizyki na AkademiiGórniczo-Hutniczej. Umiejętności zdobyte podczas studiów wykorzystuje do badań meteorologicznych w prowadzonej przez siebie stacji meteorologicznej. Brał udział w wyprawach na Aconcaguę, Pik Lenina, Island Peak, AmaDablam, Kilimandżaro, Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, czy Matterhorn. Odwiedził ponad 20 krajów świata na czterech kontynentach, co zaowocowało setkami tysięcy przepięknych zdjęć. Jako licencjonowany operator bezzałogowych statków powietrznych fotografuje krajobrazy również z lotu ptaka.


Podczas festiwalu można będzie też obejrzeć obrazy Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej. Są to portrety szczytów korony Himalajów i Karakorum dużych rozmiarów. 


Malowanie Gór to jak droga na szczyt. To przygotowania – zakładanie bazy, wybieranie drogi, zakładanie kolejnych obozów. Powroty do bazy. Czekanie na okno pogodowe – ja to nazywam chwilą odwagi w malarstwie. Są upadki i zwycięstwa. Zdarzają się powroty  na ten sam obraz, na tę samą niezdobytą Górę. Wspaniała i „trudna praca”


– tak o swojej twórczości opowiada sama autorka.


Wernisaż odbędzie się w Teatrze Witkacego w sobotę 28 sierpnia o godz. 17.00. Wernisaż uświetnią swoją obecnością Krzysztof Wielicki Janusz Majer oraz Piotr Pustelnik.

 

Moc Gór 2020: bezpieczeństwo podczas festiwalu


Tegoroczna16.  edycja Festiwalu Moc Gór to nowe otwarcie, po piętnastu edycjach Spotkań z Filmem Górskim.W związku z obecną sytuacją Covid-19, festiwal będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych. Festiwal filmów górskich Moc Gór 2020 odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem.


Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, liczba osób przebywających w sali zostanie ograniczona zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Nowe zasady bezpieczeństwa, które wymusiła na nas wszystkich trwająca pandemia, stosowane będą na wszystkich polach realizacji festiwalu. Miejsca siedzące zostaną rozstawione zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego (min. 1,5m od siebie). Dokładnie takie same reguły panować będą w salach, w których wyświetlane będą filmy – to bardziej rygorystyczne działania niż w kinach, gdzie przepisy zobowiązują do zajmowania co drugiego miejsca. Na terenie festiwalu rozlokowane zostaną stanowiska do dezynfekcji dłoni, a specjalnie przeszkolona obsługa zaopatrzona będzie w maseczki lub przyłbice, tak aby festiwal odbył się w sposób bezpieczny dla uczestników.


Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem:  http://www.mocgor.pl/regulamin/


Tegoroczna edycja festiwalu Moc Gór odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Zakopanem. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, spotkania z himalaistami i Akademia Górska. Po raz trzeci przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki!

 

Karnety: https://tiny.pl/7ft29

Szczegóły na: 
www.mocgor.pl


 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com