facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-02-20
 

Mistrzostwa Świata we Wspinaczce Lodowej

Po okresie burzliwego rozwoju zawodów we wspinaczce lodowej, w tym roku daje się zaobserwować pewien regres - w kalendarzu UIAA było miejsce tylko dla Mistrzostw Świata we Wspinaczce Lodowej.


Ines Papet podczas Lodowych Mistrzostw ŚwiataPo okresie burzliwego rozwoju zawodów we wspinaczce lodowej, w tym roku daje się zaobserwować pewien regres - w kalendarzu UIAA było miejsce tylko dla Mistrzostw Świata we Wspinaczce Lodowej, zrezygnowano natomiast z organizacji imprez należących do Pucharu Świata.

Tegoroczne Mistrzostwa rozegrano w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee w dniach 23-24 stycznia. W konkurencji na trudność wśród kobiet najsilniejsza od kilku lat Ines Papert pokazała bardzo nerwowe wspinanie, przez co zmuszona była nieoczekiwanie uznać wyższość Szwajcarki Patry Müller. Za nimi uplasowała się Stéphanie Maureau z Francji. Wśród mężczyzn zwyciężył, jak rok temu, Harald Berger (Austria) przed Samuelem Anthamattenem (Szwajcaria) i Albertem Liechtfriedem (Austria).

W zawodach na czas znowu widoczna była dominacja zawodników z krajów byłego Sajuza. Może już nie do tego stopnia, co podczas zeszłorocznej imprezy, kiedy to podium damskie i męskie należało w całości do Rosji. Jednak wciąż Rosjanie i Ukraińcy nie mają konkurencji w czasówce. Wśród kobiet zwyciężyła, podobnie jak przed rokiem, Rosjanka Natalia Kulikowa przed swą rodaczką Julią Olejnikową i Włoszką Anną Torettą. Najszybszym zawodnikiem, a więc Mistrzem Świata okazał się dobry znajomy polskich wspinaczy, Żenia Kriwoszejcew (Ukraina). Wyprzedził dwóch Rosjan: Igora Fajzulina i Nikołaja Szweda

1-2 (128-129) 2005

(kb)

Goryonline
 
2018-11-14
GÓRY
 

Zmarł Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-30
GÓRY
 

David Lama zdobywa samotnie Luang Ri w Himalajach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com