facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-07
 

Mistrzostwa Polski Amatorów w Szczyrku w narciarstwie alpejskim

W Szczyrku rozegrano kolejną edycję Mistrzostw Polski Amatorów.
W piątek, 4 lutego, na trasie FIS Doliny na stokach góry Skrzyczne w Szczyrku, rozegrano czwartą już edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. W tym sezonie cyklowi patronuje TAURON Polska Energia, który wdrażając projekt TAURON Bachleda Ski postanowił podjąć działania mające na celu odnowę polskiego narciarstwa alpejskiego.

Przy mroźnej i słonecznej pogodzie na starcie slalomu giganta pojawiło się aż 125 zawodników. W tej odsłonie zawodów, oprócz wyłonienia kolejnych narciarzy, którzy wystartują w finale cyklu, rywalizowano także o mistrzostwo Bielska-Białej.


Tauron Bachleda Ski. Foto: Tomek Gola

Zawodnicy dobrze ocenili warunki, w jakich przyszło im walczyć: „Dzięki niskim temperaturom trasa slalomu była bardzo twarda i oblodzona, jednak jak ktoś chce się ścigać, musi mieć doskonale przygotowane narty i ostre krawędzie. Mimo tego, że startowałem z ostatnim numerem, nie mogłem narzekać na koleiny po poprzednich zawodnikach” – mówi Stefan Góral, jeden z uczestników imprezy. „Staram się co roku startować w tej edycji zawodów, to świetna okazja, żeby się sprawdzić. Niestety z biegiem czasu coraz mniej pań pojawia się na starcie. Trasa za to była świetnie przygotowana i wszystko przebiegło bardzo sprawnie.” – opowiada Magdalena Góra, zwyciężczyni jednej z kategorii.

„W tym roku postanowiliśmy nieco utrudnić przebieg trasy. Dodaliśmy stromszy odcinek na początku oraz ustawiliśmy bramki na naturalnych progach terenowych. Zawodnicy poradzili sobie z tym naprawdę świetnie, a rywalizacja była bardzo widowiskowa.” – podsumowuje Zbigniew Stanisławski, sędzia główny tej edycji.

Najszybszym narciarzem pośród wszystkich ośmiu kategorii wiekowych był Marek Wójtowicz z Gliwic. „Trochę smarowania nart, trochę siły, trochę szczęścia – to wszystko daje wynik. Byłem trochę zaskoczony, że udało mi się pokonać młodszych kolegów, może podmuchy wiatru miały na to wpływ?” – zastanawia się nad swoim sukcesem pan Marek.

Już wkrótce następna edycja eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów rozgrywanych w ramach projektu TAURON Bachleda Ski. Tym razem areną zmagań będzie Przemyśl na Podkarpaciu, zawody już 11 lutego!

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

Kobiety grupa K1
1. Barbara Jezierska-Krupa
2. Marta Filipowicz
3. Jadwiga Gołda

Kobiety grupa K2
1. Magdalena Góra
2. Magdalena Stefanik
3. Celina Zaniewska

Kobiety grupa K3
1. Ewa Karchniwy
2. Cyntia Listowska
3. Jolanta Wysokińska

Mężczyźni grupa M0
1. Stefan Marek
2. Jan Listwan
3. Krzysztof Konsztowicz

Mężczyźni grupa M1
1. Andrzej Golec
2. Roman Rafa
3. Tadeusz Dziubek

Mężczyźni grupa M2
1. Marek Wójtowicz
2. Zdzisław Talik
3. Piotr Zając

Mężczyźni grupa M3
1. Marcin Zembowicz
2. Przemysław Stefanik
3. Janusz Nieboras

Mężczyźni grupa M4
1. Łukasz Kośniewski
2. Leszek Pilch
3. Jakub Pisarek

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com